Rusko varuje západní média z šíření zpráv o ruských hackerech útočících na informační zdroje

Rusko ve středu obvinilo západní média, že mají v plánu šířit zprávy o vyšetřování údajných ruských hackerských útoků na informační zdroje spojené s jihokorejskou olympiádou. Ministerstvo zahraničí v prohlášení informovalo, že podobnou kampaň plánují americká média a internetové firmy napojené na rozvědku CIA.

„Informační válka rozpoutaná proti Rusku dál nabírá obrátky,“ uvádí se v prohlášení. „Je nám známo, že západní média plánují šíření zpráv o údajném vyšetřování takzvané ruské stopy v hackerských útocích na informační zdroje spojené se zimní olympiádou v Jižní Koreji,“ tvrdí ruská diplomacie.

Za původce kampaně Moskva označila mimo jiné list The Washington Post a server BuzzFeed, a rovněž internetové společnosti, které „mají dávno těsné styky s CIA a NSC,“ tedy s hlavní americkou rozvědkou a s prezidentskou Národní bezpečnostní radou USA. „Žádné důkazy pochopitelně stejně jako nikdy předtím mít nebudou,“ uvádí ministerstvo.

Soutěže zimní olympiády v Pchjongčchangu začínají ve čtvrtek. Jaké olympijské „informační zdroje“ by měly být napadeny, informace ruského ministerstva zahraničí neuvádí. Agentura Reuters napsala, že odborníci na kybernetickou bezpečnost v lednu nalezli náznaky, že hackeři napojení na Moskvu možná plánují útoky na olympijské antidopingové organizace. Má prý jít o odvetu za vyřazení ruských sportovců obviněných z dopingu z olympijských her.

 

 

Zdroj: ČTK

Rusko varuje západní média z šíření zpráv o ruských hackerech útočících na informační zdroje Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Schulz odejde z čela SPD, nahradí jej Nahlesová

    Společnost ·

    Šéf německých sociálních demokratů Martin Schulz odejde z čela strany. Ve středu večer to potvrdil na tiskové konferenci v Berlíně. Dvaašedesátiletého politika, který …

  2. CDU/CSU a SPD se domluvily na koaliční smlouvě

    Společnost ·

    Německo s největší pravděpodobností povede opět velká koalice. Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie (SPD) se podle informací ser…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.