Rusko uzavírá hraniční přechody, boje na Ukrajině pokračují

Ukrajinská armáda oznámila, že při bojí s proruskými separatisty zahynuli od čtvrtečního večera nejméně další čtyři vojáci. Během bojů v několika posledních dnech zahynulo podle údajů vojska nejméně pět desítek rebelů. Boje probíhají především v Doněcké oblasti. Rusko podle agentury AP oznámilo, že kvůli pokračujícímu násilí dočasně uzavřelo tři důležité hraniční přechody s Ukrajinou. 

Během bojů v několika posledních dnech zahynulo nejméně 50 proruských bojovníků, uvedl armádní mluvčí Vladislav Selezňov. Šlo především o oběti vzdušného bombardování pozic rebelů poblíž ruské hranice.

Bojuje se stále vedou rovněž o letiště v Doněcku, které narozdíl od města samotného kontrolují vládní síly. Podle armády se ve čtvrtek večer k letišti přiblížila skupina povstalců vyzbrojených těžkými kulomety a v noci se tam ozývala střelba.

Povstalci se k poslednímu vývoji zatím nevyjádřili.

Rusko, jehož pomoci se rebelové čelící vládní ofenzivě domáhají, ve čtvrtek večer reagovalo na pokračující násilí u hranic tím, že dočasně uzavřelo tři významné přechody. Podle mluvčího bezpečnostního úřadu rostovského regionu Vasilije Malajeva byli z přechodů evakuováni celní úředníci, pohraniční stráž je však nadále střeží.

Zdroj: ČTK

Rusko uzavírá hraniční přechody, boje na Ukrajině pokračují Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.