Rusko se podle agentury Moody's příští rok dostane z recese

Ratingová agentura Moody's Investors Service vylepšila prognózy ohledně vývoje hrubého domácího produktu Ruska na roky 2015 a 2016. Výhled vývoje hrubého domácího produktu Ruska na roky 2015 a 2016. Moody's čekává, že v letošním roce HDP klesne o tři procenta místo doposud uváděných 5,5 % a příští rok vykáže ekonomika nulový růst. Ke zlepšení ekonomické situace v Rusko přispělo snížení hlavní úrokové sazby ruskou centrální bankou a oživení světového ropného trhu. Informovala o tomagentura TASS s dovoláním na nejnovější údaje Moody's.  

Ruský finanční trh se po komplikovaném loňském čtvrtém čtvrtletí koncem letošního ledna stabilizoval, upozornila Moody's. Podle nejnovějšího výhledu analytiků agentury by recese v Rusku mohla být méně výrazná a zdlouhavá, než se očekávalo.

Ke zlepšení ekonomické situace v Rusku podle Moody's přispělo snížení hlavní úrokové sazby ruskou centrální bankou a oživení na globálním ropném trhu. Průměrná cena ropy Brent by letos měla činit 55 dolarů za barel a příští rok 65 dolarů za barel.

Analytici Moody's očekávají, že centrální banka bude na příštích dvou až třech zasedáních měnového výboru pokračovat se snižováním úroků.

Inflace v Rusku má podle nového odhadu činit na konci letošního roku 12 procent. V příštím roce však zpomalí na 8,5 procenta.

 

Zdroj: ČTK

 

Rusko se podle agentury Moody's příští rok dostane z recese Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Čínská měna již není podle MMF podhodnocená

    Byznys ·

    Čínská měna již není podhodnocená, Peking by však měl podle Mezinárodního měnového fondu (MMF) urychlit přechod k volně plovoucímu měnovému kurzu. Čína byla dlouhou do…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.