Rusko se ohradilo vůči britskému vyhrožování sankcemi, nenechá si to líbit

Ruské ministerstvo zahraničí v úterý varovalo před tím, že jakékoli vyhrožování sankcemi vůči Moskvě nezůstane bez odpovědi. Ruská diplomacie tak reagovala na spekulace kolem očekávané britské odpovědi na útok nervově paralyzující látkou proti bývalému ruskému agentovi na britském území.

Podle agentury Reuters ministerstvo zdůraznilo, že Moskva nebude reagovat na britské „ultimátum“, aby podala vysvětlení k incidentu, dokud Rusové nedostanou vzorky látky použité při otravě Sergeje Skripala a jeho dcery.

Moskva upřesnila, že neodpoví na výzvu Londýna, dokud nezačnou Britové jednat v souladu s Úmluvou o zákazu vývoje, výroby, skladování a použití chemických zbraní (CWC), která předpokládá společné vyšetřování při tomto druhu incidentů.

Ruské ministerstvo dodalo, že Moskva není zapletena do otravy Skripala, který svého času předal cenné informace o působení ruských agentů v západní Evropě a zejména v Británii britské zpravodajské službě.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Rusko se ohradilo vůči britskému vyhrožování sankcemi, nenechá si to líbit Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.