Rusko podpoří svůj automobilový průmysl čtyřmi miliardami rublů

Ruská vláda chce znovu podpořit strádající automobilový průmysl. Ještě do konce letošního roku mu tak poskytne čtyři miliardy rublů (1,5 miliardy Kč). V úterý to oznámil ministr průmyslu a obchodu Denis Manturov.

Ruský automobilový trh trpí slábnutím ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.

Ruský automobilový svaz AEB v červenci předpověděl, že za celý letošní rok se prodej aut v Rusku sníží o 36 procent na 1,55 milionu vozů po loňském desetiprocentním poklesu. Za prvních osm měsíců letošního roku se prodej snížil o 33,5 procenta.

Manturov dodal, že program podpory automobilek už schválil premiér Dmitrij Medveděv. Z celkové částky mají být 2,5 miliardy rublů určeny na rozšíření programu podpory poptávky a 1,5 miliardy rublů na leasingové programy.

 

Zdroj: ČTK

Rusko podpoří svůj automobilový průmysl čtyřmi miliardami rublů Foto: Dikiiy / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Nemoc se neptá, kdo zajistí rodinu. Ptejte se vy!

    Společnost ·

    Česká republika zaujímá přední příčky v počtu onkologických onemocnění. Ze statistik pojišťoven vyplývá, že každý třetí Čech onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni ze…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.