Rusko plánuje masivně investovat do modernizace Krymu

Rusko plánuje jen letos investovat 113 miliard rublů (55 miliard korun) do rozvoje infrastruktury na ukrajinském autonomním poloostrově Krym, který loni přes mezinárodní nesouhlas anektovalo. Do roku 2020 má celková částka vložená do obnovy Krymu dosáhnout celkem 700 miliard rublů. Informovala o tom ruská tisková agentura TASS.  

„Ve srovnání s olympijskými hrami v Soči je to obrovská suma a je to více, než bylo vynaloženo na přípravu summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) ve Vladivostoku. Ta částka se v budoucnu ještě zvýší. Do roku 2020 bude na Krymu investováno asi 700 miliard rublů (340 miliard korun),“ prohlásil o víkendu na ekonomickém fóru v Jaltě Andrej Sokolov, který zastává post náměstka krymského ministra zahraničí.

Podle Sokolova budou peníze z federálních fondů určeny na rozvoj turistického ruchu a výroby. „Zcela zmodernizujeme několik letovisek a vybudujeme pět průmyslových parků,“ řekl Sokolov.

Odhaduje se, že Rusko bude muset na začlenění Krymu do federace vynaložit stovky miliard rublů. Jen v následujícím desetiletí by to podle propočtů ruského listu Kommersant mělo být v přepočtu asi 760 miliard korun. Většina peněz by vedle vybudování mostu přes Kerčský průliv měla jít na zavedení plynu a na zajištění jeho dodávek. Most, který spojí Krym s ruskou pevninou, by měl být hotov do roku 2018.

 

Zdroj: ČTK

 

 

Rusko plánuje masivně investovat do modernizace Krymu Foto: Kichigin / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Ceny v průmyslu a zemědělství meziročně klesly

    Byznys ·

    Ceny průmyslových výrobců v březnu meziročně klesly o 2,9 procenta, zejména kvůli opětovnému zlevnění koksu, ropných produktů a chemických látek. Ceny zemědělských výr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.