Rusko připravilo seznam dvou stovek strategických podniků, které finančně podpoří

Ruská vláda připravila podle ruského ministerstva hospodářského rozvoje seznam dvou stovek strategicky důležitých podniků, kterým stát pomůže v rámci plánu na podporu ekonomiky. Informovala o tom agentura Reuters. 

Ruská ekonomika nyní kvůli levné ropě a dopadům západních sankcí směřuje do recese. Vláda koncem ledna oznámila, že na zažehnání ekonomické a finanční krize vyčlení nejméně 2,34 bilionu rublů (více než 800 miliard korun). Firmy uvedené na seznamu budou mít podle ministerstva v případě žádosti o státní pomoc prioritní postavení.

Seznam zahrnuje 199 podniků, které se podílejí 70 procenty na hrubém domácím produktu Ruska a více než pětinou na celkové zaměstnanosti v zemi. Mezi tyto podniky patří například energetické společnosti Gazprom, Lukoil, Rosněfť a Novatek, výrobci oceli Severstal a Evraz či mobilní operátoři Vimpelcom a Megafon.

Ruský ministr hospodářského rozvoje Alexej Uljukajev nedávno předpověděl, že hrubý domácí produkt Ruska se letos sníží o tři procenta. Loni ruská ekonomika podle předběžných údajů statistického úřadu stoupla o 0,6 procenta.

 

Zdroj: ČTK

Rusko připravilo seznam dvou stovek strategických podniků, které finančně podpoří Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Standard & Poor's zhoršila Řecku rating

    Byznys ·

    Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) dnes zhoršila úvěrové hodnocení Řecka o jeden stupeň na známku B minus. Sražení ratingu hlouběji do spek…

  2. Daimler v lednu prodal rekordní počet Mercedesů

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Daimler v lednu zvýšil prodej luxusních osobních aut Mercedes-Benz o téměř 14 procent na rekordních 125 865 vozů. Daimler uvedl, že prodej…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.