Rusko nereagovalo na britské ultimátum požadující vysvětlení o nervové látce

Rusko se žádným způsobem nevyjádřilo na britské ultimátum požadující vysvětlení, jak se do země dostala Sovětským svazem vyvinutá nervová látka Novičok. Ta podle vyjádření Londýna otrávila bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. Informaci zveřejnilo ruské velvyslanectví v Londýně, napsala ve středu agentura Reuters. Londýn požadoval od Moskvy odpověď do úterní půlnoci.

„Rusko nebude odpovídat na ultimátum Londýna, dokud neobdrží vzorek chemické látky,“ sdělil mluvčí ruské ambasády. Velvyslanectví také zopakovalo, že Rusko za otravou Skripala nestojí, a varovalo, že jakékoli odvetné opatření vyvolá ruskou odpověď.

Britská premiérka Theresa Mayová obvinila z útoku nervovou látkou Rusko. Moskvě pak Mayová poskytla čas do úterní půlnoci, aby vysvětlila, jak se substance vyvinutá sovětskou armádou dostala do Británie, jinak bude Londýn čin považovat za „nezákonné užití síly ruským státem proti Spojenému království“.

 

 

Zdroj: ČTK

Rusko nereagovalo na britské ultimátum požadující vysvětlení o nervové látce Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V 76 letech zemřel známý fyzik Stephen Hawking

    Tech ·

    Ve středu zemřel světoznámý britský fyzik Stephen Hawking.Ten byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý. Informovala o tom Hawkingova rodina. Hawking, který byl po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.