Rusko nemůže splnit své hospodářské cíle, vyplývá z korespondence ruského vicepremiéra

Ruští hackeři dnes zveřejnili důvěrnou korespondenci vicepremiéra Arkadije Dvorkoviče, z níž vyplývá, že Rusko v následujících letech nemůže splnit své hospodářské cíle v několika oblastech. 

Dopisy vicepremiéra Arkadije Dvorkoviče z posledních dvou měsíců, jejichž pravost Kreml nepopřel, obsahuje znepokojivá fakta o sestavování ruského státního rozpočtu. Podle Dvorkovičovy korespondence nynější hospodářská situace Rusku v příštích letech neumožní naplnit stanovené cíle.

Dvorkovič v dopise premiérovi Dmitriji Medveděvovi píše, že nevidí možnost splnění úkolů v oblasti zemědělství, dopravy, telekomunikací, průmyslu a energetiky, tedy v klíčových ekonomických sektorech. Důvodem je rozpočtová politika ministerstva financí, které přerozděluje prostředky mezi jednotlivé cílové programy a snižuje jejich financování až o pětinu. Ruské ekonomice chybějí peníze, vyplývá z dokumentu.

Dvorkovič navrhuje zříci se některých ekonomických priorit naplánovaných na příští léta. Za zcela nereálný považuje plán zvýšit produktivitu práce v ruském hospodářství do roku 2018 o 50 procent a zdvojnásobit objem prací na rekonstrukci silniční sítě do roku 2020. V příštích čtyřech letech se podle vicepremiéra nepodaří dokončit plánované opravy velkých železničních tratí na Sibiři ani naplnit kvóty produkce masa a mléka, kde prý Rusko zaostane za předpoklady o 30 procent.

„V důsledku toho bude dosaženo jen skromných ukazatelů růstu ruské ekonomiky, což ohrozí splnění sociálních cílů rozpočtové politiky,“ varuje v dopisu Dvorkovič.

Vicepremiérovu korespondenci zveřejnila ruská hackerská skupina Anonymní internacionála. V doprovodném komentáři píše, že veřejnost by měla vědět, co se děje za zdmi Kremlu. „Čtenář pochopí, co se děje s ruským hospodářstvím a co nás čeká v budoucnu v důsledku politického a ekonomického kurzu, který si zvolilo naše vedení,“ uvádějí hackeři.

Zdroj: ČTK

Rusko nemůže splnit své hospodářské cíle, vyplývá z korespondence ruského vicepremiéra Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.