Rusko letos vyvezlo zbraně za 336 miliard korun

Vývoz zbraní uskutečněný divizí ruské státní exportní firmy Rosoboronexport za letošní rok zřejmě stoupne na 13 miliard dolarů (336,1 miliardy Kč) z loňských 12,7 miliardy dolaru. Novinářům to sdělil Sergej Čemezov, generální ředitel průmyslového konglomerátu Rostec, jehož součástí je Rosoboronexport.

Obří ruská strojírenská a zbrojní firma Rostec má podporovat rozvoj, výrobu a vývoz vyspělých průmyslových produktů. Vznikla v roce 2007 a vlastní podíly v některých největších ruských průmyslových firmách a společných podnicích se zahraničními společnostmi. Sestává ze 700 organizací a její produkty se vyvážejí do více než 70 zemí. Součástí firmy je mimo jiné výrobce zbraní Kalašnikov.

Čemezov je na sankčním seznamu Spojených států a EU v souvislosti s ukrajinskou krizí, napsala agentura Reuters.

Spojené státky však podle Čemezova zrušily část sankcí zavedených vůči firmě Rosoboronexport kvůli helikoptérám vyrobeným v Rusku, které USA vlastní. „Zrušili sankce na Rosoboronexport, protože potřebují nějaké součástí na helikoptéry,“ řekl Čemezov novinářům.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Rusko letos vyvezlo zbraně za 336 miliard korun Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Zemřel zpěvák George Michael, podlehl infarktu

    ·

    V neděli zemřel britský zpěvák George Michael. Popové hvězdě, která měla řadu celosvětových hitů v 80. letech se skupinou Wham! i při pozdější sólové dráze, bylo 53 le…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.