Rusko by mohlo brzy obnovit leteckou dopravu do Egypta

Rusko už brzy obnoví lety do Egypta. Podle agentury Reutrs o tom informoval egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí po telefonickém rozhovoru s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Moskva leteckou dopravu přerušila důsledkem loňského zřícení ruského letadla na Sinaji. Leteckou katastrofu způsobila bomba v letadle.

„Prezident Putin při hovoru uvedl, že si přeje, aby lety mezi Moskvou a Káhirou byly v blízké budoucnosti obnoveny,“ oznámila kancelář egyptského prezidenta. Přesné datum obnovení letů však zatím uvedeno nebylo.

Lety z Ruska do Egypta byly pozastaveny po pádu letadla Airbus A321 ruské společnosti Kogalymavia (Metrojet) na Sinajském poloostrově v roce 2015, kterou způsobil výbuch na palubě. O život přišlo 224 lidí, kteří se vraceli do Petrohradu z dovolené v egyptském letovisku Šarm aš-Šajch. K útoku na letadlo se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát.

Rusko a vyšetřovatelé v západních zemích uvedli, že pád letadla způsobil výbuch bomby. Sísí později připustil, že šlo o terorismus, egyptští vyšetřovatelé to ale musí potvrdit.

V důsledku pádu letadla pozastavilo Rusko a Británie lety do Šarm aš-Šajchu, což zasadilo ránu egyptskému turistickému průmyslu, který tvoří důležitou část egyptské ekonomiky.

 

 

Zdroj: ČTK

Rusko by mohlo brzy obnovit leteckou dopravu do Egypta Foto: Konwicki Marcin / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. 2016: Tyto velké ekonomiky letos trpěly nejvíce

    Byznys ·

    Tři z deseti největších světových ekonomik končí letošní rok v horší kondici, než s jakou do něj vstoupily. Podle serveru americké televize CNN však z toho mohou vinit…

  2. ČNB čekají na počátku roku organizační změny

    Byznys ·

    Česká národní banka (ČNB) v lednu a únoru provede organizační změny, které se budou týkat ekonomického výzkumu, mezinárodní činnosti a od února agendy související s li…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.