Rusko a NATO mají i nadále na Ukrajinu podle Stoltenberga zásadně odlišné názory

Severoatlantická aliance a Rusko se i v současné době zásadně neshodují v otázkách ukrajinské krize a jejích možných způsobů řešení. Po třetím letošním jednání Rady NATO-Rusko to ve čtvrtek sdělil tajemník aliance Jens Stoltenberg. Konflikt na Ukrajině má podle jeho slov i nadále zásadní vliv na stabilitu euroatlantického regionu a je hlavním důvodem nynější velmi chladné podoby vzájemných vztahů NATO a Ruska.

Situace na Ukrajině je podle Stoltenberga nadále „křehká“, pokračuje porušování příměří a blízko dělicí linie jsou nadále těžké zbraně. Zlepšení bezpečnostní situace je přitom prvním předpokladem k plnému prosazení mírových dohod z Minsku, upozornil generální tajemník aliance.

Stoltenberg upozornil, že stále existují překážky pro práci inspektorů Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), včetně možností jejich dostupu k oficiální ukrajinsko-ruské hranici.

Ukrajina nebyla jediným tématem čtvrteční, v pořadí letos třetí schůzky Rady NATO-Rusko, uvedl Stoltenberg. Velvyslanci aliančních zemí se svým ruským protějškem Alexandrem Gruškem probírali také vývoj v Afghánistánu, s ohledem na hrozbu terorismu. „Naše analýzy se výrazně odlišují,“ zhodnotil ve čtvrtek Stoltenberg diskusi, obě strany ale podle něj mají zájem na zajištění stability a bezpečnosti Afghánistánu.

 

 

Zdroj: ČTK

Rusko a NATO mají i nadále na Ukrajinu podle Stoltenberga zásadně odlišné názory Foto: Drop of Light / Shutterstock.com: Jens Stoltenberg

reklama

Další články

  1. Kdo se ujme vlády nad TOP 09?

    Společnost ·

    Na včerejší schůzi středočeské TOP 09 současná místopředsedkyně strany Helena Langšádlová oznámila, že se už nebude nadále ucházet o funkci v celostátním vedení strany…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.