Ruskému hliníkárenskému gigantu Rusalu se důsledkem sankcí propadly akcie o téměř 42 %

Akcie ruského hliníkárenského gigantu Rusal se v pondělí propadly o téměř 42 procent v reakci na zařazení firmy na nejnovější sankční seznam Spojených státu. Důvodem restrikcí bylo údajné vměšování Moskvy do předloňských amerických voleb. Přitom už v pátek akcie Rusalu ztratily 16 %. Informaci zveřejnila agentura Reuters.

USA seznam v pátek rozšířily o 24 Rusů a 14 subjektů. Zařazení na černou listinu znamená, že americké úřady dotčeným osobám a společnostem zmrazí veškerý majetek, který mají na území pod americkou správou. Americké společnosti navíc nesmí se sankcionovanými lidmi a subjekty nijak spolupracovat.

Akcie firem, které figurují na černé listině, jsou pod tlakem, protože sankce vyžadují, aby se investoři podléhající jurisdikci Spojených států těchto cenných papírů zbavili do jednoho měsíce, tedy do 7. května. Jak oznámilo ministerstvo financí, týká se to společností EN+, Rusal a GAZ.

Rusal už oznámil, že může mít technické obtíže týkající se úvěrových závazků a dopad na celkovou finanční situaci vyhodnocuje.

 

 

Zdroj: ČTK

Ruskému hliníkárenskému gigantu Rusalu se důsledkem sankcí propadly akcie o téměř 42 % Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Kdo bude platit hypotéku, až budete nemocní?

    Komerční sdělení ·

    Chytří lidé si před odjezdem na dovolenou v zahraničí sjednávají pojištění. Doma nás ale často nepálí starosti, co se stane, když nás skolí nemoc nebo utrpíme nějaký ú…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.