Ruská letecká doprava projde změnou, Aeroflot koupí dvojku na trhu za jeden rubl

Ruská státní letecká společnost Aeroflot převezme ztrátovou dvojku ruského leteckého trhu Transaero. Z transakce, o níž v úterý informovaly obě firmy, vzejde jeden z největších leteckých přepravců světa. Sloučení největších ruských aerolinek si vynutila ekonomická krize v zemi, která místní letecké přepravce tvrdě zasáhla, uvedla agentura Reuters. Aeroflot převezme i dluhy společnosti Transaero.

Aeroflot koupí 75 procent akcií Transaero, převzatou společnost podrobí reorganizaci a začlení ji do své struktury, uvedl mluvčí Aeroflotu, kterého citovala tisková agentura RIA Novosti. Součástí transakce bude převzetí dluhu Transaero, který na konci loňského roku dosahoval 106 miliard rublů (zhruba 38 miliard Kč). Informovaný zdroj Reuters řekl, že Aeroflot odkoupí akcie Transaero za symbolický jeden rubl.

Dohodu obě firmy uzavřely na včerejší schůzce s prvním místopředsedou ruské vlády Igorem Šuvalovem, uvedla firma Transaero. Transakce dokládá snahu Kremlu podpořit krizí ohrožená odvětví.

Ruští zákazníci kvůli krizi omezili drahé lety do zahraničí a vnitrostátní lety jsou samy o sobě pro přepravce často ztrátové. Ruské aerolinie loni vykázaly úhrnnou ztrátu kolem 30 miliard rublů, asi šestkrát vyšší než za rok 2013, uvádějí údaje Ruského sdružení leteckých přepravců.

 

Zdroj: ČTK

Ruská letecká doprava projde změnou, Aeroflot koupí dvojku na trhu za jeden rubl Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.