Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí zdvojnásobila svůj propad

Tempo poklesu ruské ekonomiky se v letošním druhém čtvrtletí zdvojnásobilo na meziroční 4,4 % z 2,2 % v uplynulém čtvrtletí. Odhady ruského ministerstva hospodářského rozvoje představil v pondělí ministr Alexej Uljukajev. Ruská ekonomika by podle něj měla začít ve třetím čtvrtletí růst, protože nyní je na svém minimu.

Rusko se nyní potýká s první hospodářskou recesí od roku 2009. Ekonomiku zasáhly zejména negativní dopady poklesu cen ropy. Hospodářskou situaci navíc komplikují sankce, které na Rusko uvalily západní země kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi.

Uljukajev uvedl, že v prvním pololetí se hrubý domácí produkt Ruska snížil o 3,4 procenta. Předpověděl však, že v celém letošním roce by měl pokles činit pouze 2,6 až 2,8 procenta. V příštím roce by se podle ministra ruská ekonomika měla vrátit k růstu a stoupnout o více než dvě procenta. „Hospodářská situace se začíná zlepšovat,“ citovala Uljukajeva agentura TASS.

 

Zdroj: ČTK

 

Ruská ekonomika ve druhém čtvrtletí zdvojnásobila svůj propad Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Fiat Chrysler zaplatí v USA rekordní pokutu

    Byznys ·

    Americké úřady udělily automobilce Fiat Chrysler rekordní pokutu ve výši 105 milionů dolarů. Důvodem jsou chyby při svolávání vozů k opravám. Podle BBC tak mohla firma…

  2. Skotové chtějí další referendum o samostatnosti

    Společnost ·

    Vhledem k politice britského premiéra Davida Camerona je nové referendum o nezávislosti Skotska nevyhnutelné. Prohlásil to jeden z nejváženějších představitelů skotský…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.