Rozhovory o brexitu by mohly začít už v úterý

Návrh zákona, který má vládě premiérky Theresy Mayové umožnit zahájení procesu vystoupení Británie z Evropské unie, bude s velkou pravděpodobností schválen do pondělní půlnoci. Informovala o tom televizní stanice Sky News s odvoláním na labouristické zdroje ze Sněmovny lordů. Mayová by tak mohla rozhovory o brexitu zahájit již v úterý, tvrdí Sky News na svých internetových stránkách.

Zdroje uvedly, že jsou si schválením zákona ve Sněmovně lordů do pondělní půlnoci jisté z 80 až 90 procent.

Sněmovna lordů, která je horní komorou britského parlamentu, tento týden přijala další dodatek k návrhu zákona o brexitu. Zákon se tak musel vrátit do poslanecké sněmovny a následně má zamířit zpět do Sněmovny lordů. Dodatek požaduje, aby britský parlament schvaloval i konečné dohody země s EU.

Premiérka Mayová, která dodatek odmítá, chce aktivovat článek 50 lisabonské smlouvy a tím zahájit vyjednávání podmínek brexitu do konce tohoto měsíce.

 

 

Zdroj: ČTK

Rozhovory o brexitu by mohly začít už v úterý Foto: Theresa MAYOVÁ; Zdroj: ČTK/AP/Kirsty Wigglesworth

reklama

Další články

  1. Nizozemsko vykázalo tureckou ministryni ze země

    Společnost ·

    Nizozemské úřady označily tureckou ministryni pro záležitosti rodiny Fatmu Betül Sayan Kayaovou za nežádoucí osobu a eskortovaly ji do Německa, odkud do země přijela. …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.