Rosněfť a PKN Orlen se dohodly na prodloužení dodávek ropy do Česka

Ruská ropná společnost Rosněfť a polská ropná firma PKN Orlen, majitel českého Unipetrolu, prodloužily kontrakt na dlouhodobé dodávky ropy do České republiky o tři roky. Smlouva byla prodloužena do 30. června 2019. Kontrakt dává největší ruské ropné společnosti možnost zvýšit dodávky polskému Orlenu až na 15,8 milionu tun ropy.

„PKN Orlen je jedním z našich klíčových partnerů na strategicky důležitém evropském trhu,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Rosněfti Igor Sečin. Společnost „usiluje o zvýšení dodávaného objemu do České republiky, která je jedním z nejatraktivnějších trhů v EU“, uvedl také.

PKN Orlen a Rosněfť se v červnu 2013 dohodly na dlouhodobých dodávkách ropy do ČR prostřednictvím ropovodu Družba. Loni v dubnu se dohodly na dodatku k tomuto kontraktu. Dodatek se týkal dodávek ropy do Česka jižní větví ropovodu Družba a vztahoval se na období od 1. května 2015 do konce letošního června.

Nejnovější prodloužení kontraktu podepsali vedoucí představitelé Rosněfti a PKN Orlen na nynějším mezinárodním ekonomickém fóru v Petrohradu, uvedla Rosněfť.

PKN Orlen je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Unipetrol, který se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu, je součástí polské skupiny od roku 2005. PKN Orlen drží v Unipetrolu 63procentní podíl, zbytek drží menšinoví akcionáři.

 

 

Zdroj: ČTK

Rosněfť a PKN Orlen se dohodly na prodloužení dodávek ropy do Česka Foto: karnaval2018 / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Rusko dojednalo v Aleppu dvoudenní příměří

    Společnost ·

    Rusko zprostředkovalo osmačtyřicetihodinové zastavení palby v syrském Aleppu. Oznámila to agentura TASS s odvoláním na informaci ministerstva obrany. Příměří, údajně d…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.