Úrokové sazby v Brazílii vzrostly na šestiletá maxima

Brazilská centrální banka se kvůli inflaci rozhodla zvýšit úrokové sazby na šestileté maximum, tedy na 12,75 %. V největší latinskoamerické ekonomice dosáhla v únoru inflace až 7,4 %. Cílem vlády je snížit ji alespoň na 6,5%.

Brazílie, která v minulosti patřila mezi nejrychleji rostoucí ekonomiky pětičlenného uskupení BRICS tvořeného Čínou, Indií, Ruskem, Jihoafrickou republikou a právě Brazílií, se nyní potýká se zpomalováním poptávky po svém zboží. Oficiální údaje dnes navíc ukázaly, že brazilská průmyslová produkce v lednu meziročně klesla o 5,2 % .

Brazilská prezidentka Dilma Rousseffová se snaží prosadit snížení deficitu země pomocí seškrtání výdajů a zvýšení daní, čelí ale silné politické opozici. Zvýšení daní navíc zamítl brazilský Senát. 

 

Zdroj: BBC

Úrokové sazby v Brazílii vzrostly na šestiletá maxima Foto: shutterstock.com - ilustranční foto

reklama

Další články

  1. Nezaměstnanost ve Francii vzrostla na 10,4 procenta

    Společnost ·

    Nezaměstnanost ve Francii v loňském čtvrtém čtvrtletí loni vzrostla na 10,4 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí tak vstoupla podle dnešní zprávy francouzského stati…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.