„Rodinný byznys? Pracovně to jiskří, ale zároveň nás to drží u sebe,“ říká Richter

Retro je v kurzu. To dokazuje i úspěšné podnikání Davida a Lucie Richterových, kteří ručně vyrábějí porcelánové zásuvky a vypínače. O tom, kolik úsilí a připrav stojí za vznikem malého rodinného podniku, se podělil David Richter v pořadu Podnikání od A do Zet.

Nápad podnikat zrovna v této oblasti se zrodil při stěhování. „Vybrali jsme si byt ve starém bytovém domě, který jsme se jali rekonstruovat. Úplně všechno. Byla tam stará bakelitová zásuvka a Lucka, řekla, že je chce vyrobit,“ řekl Richter na rádiu Zet. Lucie Richterová je vyučená keramička, takže zkušenost s materiálem má. Tímto Richterovi zjistili skulinku na trhu a začali se o to zajímat.

Než ale mohla jejich firma Mulier vůbec vzniknout, předcházela tomu velice zdlouhavá příprava. Od začátku nápadu až po schválení produktů jednotlivými úřady a počátek prodeje trvalo téměř pět let. „Schválení každého produktu a jeho uvedení na trh je vždy složité podle toho, jak moc je ten produkt kvalitně vyrobený. My jsme se na to velice kvalitně připravovali, takže projít těmi testy pro nás samozřejmě složité bylo, ale neměli jsme tam mnoho předělávek, protože jsme ty produkty měli připravené pořádně,“ řekl Richter. Jelikož se jednalo o ruční výrobu zásuvek, které musí mít přesné rozměry, tak museli Richterovi dodat třicet kusů od každého výrobku. „Chtěli vidět, že nevybereme jen pár kousků, které umíme udělat stejně,“ dodal.

Právě tato příprava, kterou už Lucie Richterová dělala na plný úvazek, zabrala dva a půl roku. „Když jsme to pak začali dávat do zkušebny, tak jsem také odešel z práce a vrhli jsme se do toho oba po hlavě, a to už tři čtvrtě roku před tím, než jsme vůbec začali prodávat,“ řekl Richter.

Firma Mulier letos zvítězila v soutěži pro začínající podnikatele Rozjezdy, odnesla si cenu veřejnosti. „Krom výher a publicity, která je velice cenná a pomůže každému projektu, tak nás to posunulo i osobně. Pro každou věc, které chcete docílit, musíte něco udělat. I pro tu soutěž...Umožnilo mi to zastavit se, hodit si cíle na papír a udělat si v tom pořádek. Dovedlo mě to k plánu, že to musím dělat častěji a že se musím věnovat i osobnímu rozvoji firmy,“ řekl Richter.

 

 

Pořad Podnikání od A do ZET připravuje a moderuje investorka a mentorka Margareta Křížová.

Premiérový díl pravidelného pořadu Podnikání od A do ZET si můžete naladit na rádiu Zet každé druhé úterý krátce po 9:45 na těchto frekvencích. Nejnovější rozhovor s Davidem Richterem si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

„Rodinný byznys? Pracovně to jiskří, ale zároveň nás to drží u sebe,“ říká Richter Foto: Archiv Davida a Lucie Richterových

reklama

Další články

  1. Devět klíčových faktorů pro to mít práci snů

    Byznys ·

    Člověk žije jenom jednou. Proto by měl trpělivě přemýšlet nad svoji pracovní kariérou. V práci je totiž velkou část svého života a pravidelné očekávání konce směny se …

  2. Belgie dohodu s Kanadou nepodepíše

    Byznys ·

    Belgický premiér Charles Michel oznámil předsedovi unijních summitů Donaldu Tuskovi, že Belgie nyní nemůže podepsat unijní obchodní dohodu CETA s Kanadou. Michel to po…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.