Rockaway učiní největší maloobchodní transakci za poslední roky, koupí Mall.cz a Heureku.cz

Druhý největší e-shop v Česku Mall.cz bude patřit investiční skupině Rockaway. Ta jej totiž společně se srovnávačem cen Heureka.cz koupí za 200 milionů eur (5,4 miliardy korun). Za financováním obchodu stojí miliardáři Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a firma PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. V oblasti maloobchodu jde za poslední roky o jednu z největších transakcí. Celý obchod posoudí Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). O akvizici informovala mluvčí Rockaway Michaela Papežová. 

Rockaway Capital se dohodla na uzavření smlouvy o převodu stoprocentního podílu ve společnosti Netretail Holding, která provozuje internetové obchody Mall, a ve společnosti Naspers OCS Czech Republic provozující on-line srovnávač Heureka.cz. „Mall i Heureka jsou úspěšné společnosti, které skvěle rozvinou naše stávající aktivity na poli e-commerce. Máme díky tomu před sebou příležitost, jak během velmi krátké doby atakovat obrat jedné miliardy eur a obsadit pozici e-commerce lídra v regionu střední Evropy,“ uvedl ředitel Rockaway Jakub Havrlant.

Skupina Rockaway letos prostřednictvím E-commerce Holdingu koupila podíl v internetovém obchodu s elektronikou CZC.cz, transakci nyní posuzuje antimonopolní úřad. Skupina loni převzala také holding sdružující e-shopy Vivantis. Obrat E-commerce Holdingu by měl letos dosáhnout čtyř miliard korun.

Internetový obchod Mall.cz dosud vlastnila společnost Netretail Holding patřící do celosvětové skupiny Naspers. Netretail Holding vykázal ve finančním roce 2013/2014 obrat osm miliard korun. Zahraniční pobočky v Polsku, Slovinsku, Maďarsku a na Slovensku se na tržbách společnosti Mall.cz podílejí téměř z poloviny. Největší český internetový prodejce Alza.cz měl loni obrat 11,5 miliardy korun bez DPH.

Společnost Rockaway Capital vedle investic v oblasti internetu také podporuje začínající technologické firmy. Působí v Praze, americkém San Francisku a brazilském Sao Paulu. Jediným akcionářem firmy je Jakub Havrlant.

Daniel Křetínský s Patrikem Tkáčem a investiční skupinou J&T vlastní Energetický a průmyslový holding (EPH) zahrnující čtyři desítky podniků z České republiky, Slovenska, Německa a Polska, které působí v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a obchodu s elektřinou a plynem. Křetínský s Tkáčem také mají mediální firmu Czech News Center, která vydává nejčtenější deník Blesk, deníky Aha! a Sport či časopis Reflex.

Skupina PPF investuje do bankovnictví a finančních služeb, telekomunikací, biotechnologie, nemovitostí, maloobchodních služeb, pojišťovnictví a zemědělství. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Ke konci loňska vlastnila aktiva za 21,9 miliardy eur (asi 594 miliard korun). PPF se nedávno dohodla s EPH na společném postupu při koupi německých uhelných dolů a elektráren švédské společnosti Vattenfall.

 

Zdroj: ČTK

 

Rockaway učiní největší maloobchodní transakci za poslední roky, koupí Mall.cz a Heureku.cz Foto: Lucie Pařízková / Empresa Media / Profimedia.

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.