reklama

Robotizace se zrychluje, nejvíce automatizovaná je Jižní Korea, pozadu není ani Německo

Údaje publikované Mezinárodní federací robotiky (IFR) poukazují na to, že tempo průmyslové automatizace se v rámci rozvinutého světa ve velké míře zrychluje. Na deset tisíc zaměstnanců po celém světě v roce 2015 připadalo průměrně 66 průmyslových robotů. O rok později tomu bylo 74. V Evropě pak jde konkrétně o 99 robotů na 10 tisíc zaměstnanců. Více o tom ve své nové infografice referoval portál Statista.

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce robotů na člověka připadá ovšem v jižní Koreji. Konkrétně pak jde o 631 nainstalovaných průmyslových robotů na 10 tisíc pracovníků. Jihokorejci získali prim především díky neustávajícím instalacím velkoobjemových robotů určených pro vývoj elektroniky. Na druhé příčce se umístil Singapur, který se stejně jako Jižní Korea převážně orientuje na elektroniku. Průmysloví roboti v této oblasti představují 90 procent. Na deset tisíc zaměstnanců jde pak konkrétně o 488 robotů.

Zdroj: Statista 

Na předních příčkách figurují i velmoci automobilového průmyslu. Mezi nimi hrají prim Německo a Japonko. Musíme brát rovněž v potaz fakt, že Japonsko je jedním z hlavních hráčů na poli průmyslové robotiky. Z Japonska pak pochází 52 procent průmyslových robotů. Nejrychleji rozvíjející se zemí v tomto ohledu je Čína.

Spojené státy jsou s ohledem na robotizaci oproti asijským zemím a Německu kupodivu pozadu. Na 10 tisíc zaměstnanců pak připadá 189 průmyslových robotů.

 

 

Zdroj: Statista, YRN

Robotizace se zrychluje, nejvíce automatizovaná je Jižní Korea, pozadu není ani Německo Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.