reklama

RIP: Sedm technologií, o které jsme přišli v roce 2016

Vývoj nových technologií se neustále zrychluje. Kdo neudrží tempo, nemá v dnešním světě šanci. Které vychytávky a přístroje se nedožijí příchodu autonomních vozů na silnice nebo hypersmyčky? Podívejte se na sedm technologických produktů, o které jsme přišli v uplynulém roce.

Mohlo by vás zajímat

Samsung Galaxy Note 7

Začneme zlehka. Snad nikoho neminula kauza s vybuchujícími telefony jihokorejské společnosti Samsung Galaxy Note 7. Mělo se jednat o vlajkový produkt firmy, těsně po jeho uvedení se však projevily problémy s jeho bateriemi. ty způsobovaly, že telefon vzplál.

Twitter/@verge

Firma Samsung v říjnu tento produkt stáhla z prodeje a prodělala tím několik miliard dolarů. Samsung údajně dokončil své vyšetřování ohledně toho, co způsobovalo vznícení některých přístrojů. Své poznatky ale nezveřejnil.

Pebble

V prosinci skončil i někdejší miláček světa chytrých hodinek. Společnost vznikla v roce 2012 díky crowdfundingové kampani na Kickstarteru. V té době skrz ni získala na vývoj chytrých hodinek přes 10 milionů dolarů, což byla tehdy nejvyšší částka získaná tímto způsobem.

Instagram/imhem08

V prosinci však společnost oznámila, že svou softwarovou divizi Pebblu koupil výrobce fitness nositelné elektroniky Fitbit. Dohoda v hodnotě 40 milionů dolarů nezahrnovala hardware Pebblu. I přes to se podle serveru CNN zdá, že firma nebude pokračovat ve výrobě nositelných zařízení.

Apple Thunderbolt Display

Instagram/reneritchie

V létě 2016 technologická firma Apple přestala prodávat svůj jediný samostatný monitor Thunderbolt Display. Ten byl oblíbený mezi grafiky a hráči počítačových her, kteří potřebovali propojit svůj Mac s větší obrazovkou. Vzhledem k tomu, že přístroj nebyl od roku 2011 aktualizován, nejednalo se o žádné překvapení.

Google Picasa

V březnu 2016 zase internetový gigant Google skončil se svou službou Picasa na sdílení fotografií a uložiště. Loni ji nahradil službou Google Photos a vést dvě podobné služby nedává smysl.

Videorekordér

Pixabay.com

Věděli jste, že v červenci 2016 se také přestali vyrábět staré dobré videorekordéry? Poslední výrobce VHS, japonská společnost Funai Electric, tehdy zastavila výrobu. Ve svých nejlepších letech tato společnost prodala 15 milionů rekordérů za rok. S příchodem DVD a Blue-ray disků nebo stramovacích služeb šly prodeje dolů. I přes to se společnosti loni podařilo prodat 750.000 videorekordérů.

Google projekt ARA

Na podzim se očekával debut modulárního telefonu Ara. Společnost Google, která za tímto projektem stojí, ho ale nikdy neuvede na trh. Experimentální ATAP tým Googlu strávil více než tři roky vývojem inovativního konceptu, který by lidem umožnil navrhnout si vlastní smartphony. Pomocí malých „cihel“, které vypadají jako Lego, by mohly být kusy vyměňovány, odstraňovány nebo připojovány na základě vašich preferencí.

atap.google.com

Project Ara, který se testoval  v Puerto Ricu, byl údajně příliš nákladný a měl řadu technologických problémů.

BlackBerry

Svetlana Dikhtyareva / Shutterstock.com

Kanadská společnost BlackBerry v září opoustila vývoj a výrobu chytrých telefonů. Firma uvedla, že se zaměří na software a služby, zatímco veškerý vývoj hardwaru přesune na externí firmy. Před příchodem iPhonu, byly telefony BlackBerry s fyzickou klávesnicí velmi oblíbené. Měly i silnou uživatelskou základnu, které se kvůli posedlosti používání telefonu přezdívalo Crackberries.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

RIP: Sedm technologií, o které jsme přišli v roce 2016 Foto: Pixabay.com

reklama

Další články

  1. BBC: Bojujte za Obamacare, vyzval Obama demokraty

    Společnost ·

    Prezident Spojených států amerických Barack Obama apeloval na demokraty, aby bránili jeho reformu zdravotnictví zvanou Obamacare. Tým nově zvoleného prezidenta Donalda…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.