Rezoluce ze strany RB OSN proti KLDR musí být tvrdší, uvedly Jižní Korea a Japonsko

Rezoluce ze strany Rady bezpečnosti OSN proti Severní Koreji za její raketové pokusy musí být tvrdší. Ve středu se na tom alespoň shodli japonský premiér Šinzó Abe a jihokorejský prezident Mun Če-in. Informaci přinesla agentura Reuters.

Rada jednomyslně v noci na dnešek odsoudila nejnovější odpálení severokorejské rakety do Tichého oceánu. Novými sankcemi ale už Pchjongjangu pro tentokrát nepohrozila.

Ve středečním telefonickém rozhovoru Mun řekl Abemu, že sdílí obavy japonských občanů z KLDR a aktivitu Pchjongjangu označil za pobuřující provokace.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un ve středu podle agentury KCNA slíbil další odpalování raket do Tichého oceánu. Těmito testy chce prý dosáhnout kapacity k tomu, aby byla jeho země s to zasáhnout tichomořský ostrov Guam, který je pod správou Spojených států.

Pchjongjang ve středu potvrdil, že poslední raketa byla typu Hwasong-12, což je balistická střela středního doletu, která byla poprvé úspěšně vyzkoušena letos v květnu.

Po středeční reakci velvyslankyně USA při OSN Nikki Haleyová, že Washington nedovolí Pchjongjangu pokračovat v páchání „bezpráví“. Podle ní je načase, aby KLDR rozpoznala „nebezpečí, kterému se sama vystavuje, když je svět proti ní spojen“.

 

 

Zdroj: ČTK

Rezoluce ze strany RB OSN proti KLDR musí být tvrdší, uvedly Jižní Korea a Japonsko Foto: 360b / Shutterstock.com: Japonský premiér Šinzó Abe

reklama

Další články

  1. Gazpromu klesl ve druhém čtvrtletí zisk o 80 %

    Byznys ·

    Ruské plynárenské společnosti Gazprom se snížil ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 80 % na 48 miliard rublů (17,8 miliardy korun). Propad způsobil vývoj směnných kurzů, …

  2. Texas stále čelí záplavám, obětí přibývá

    Společnost ·

    Americký stát Texas i nadále bojuje se záplavami, jež způsobila bouře Harvey. Množí se zprávy o obětech, server BBC již například informuje o nejméně devíti úmrtích so…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.