Restrukturalizace pomohla Volvu zvýšit zisky o pětinu

Švédský výrobce nákladních vozů Volvo zvýšil ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 21 procent na 2,5 miliardy švédských korun ( téměř sedm a půl miliardy korun). Finanční výsledky podpořilo snížení nákladů, zlepšení efektivity a modernizace výroby. 

Celkově se ale tržby Volva snížily, a to kvůli pomalejšímu oživení poptávky v Evropě, která pro Volvo zůstává největším trhem. Provozní zisk bez zahrnutí nákladů na restrukturalizaci stoupl na 4,3 miliardy z loňských srovnatelných 3,3 miliardy švédských korun.

Zaostal však za očekáváním analytiků v anketě agentury Reuters, kteří v průměru čekali zisk pět miliard švédských korun. Tržby se snížily na 72,6 miliardy SEK ze 72,8 miliardy SEK před rokem. Objem přijatých zakázek se snížil o šest procent, analytici čekali pokles jen o tři procenta.

Generální ředitel Olof Persson uvedl, že prodej nákladních aut si vedl dobře v Severní Americe a Japonsku, kde se firmě podařilo zvýšit podíl na trhu. V Latinské Americe však prodej klesl, v Evropě stagnoval.

Volvo je největší firmou ve Švédsku podle objemu tržeb a také největším zaměstnavatelem v soukromém sektoru. Nákladní auta vyrábí i pod značkami Renault, Mack, UD Trucks a Eicher. Jeho hlavními konkurenty jsou Daimler a pak firmy Scania a MAN ze skupiny Volkswagen.

Zdroj: ČTK

Restrukturalizace pomohla Volvu zvýšit zisky o pětinu Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Rusko se ostře ohradilo proti americkým sankcím

    Byznys ·

    Moskva dnes dotčeně a ostrými slovy zareagovala na nové americké sankce, které postihují i řadu klíčových ruských firem. Jejich akcie už dnes na moskevské burze citeln…

  2. Mulally z Fordu přechází do správní rady Googlu

    Byznys ·

    Bývalý generální ředitel automobilky Ford Motor, Alan Mulally, byl jmenován do správní rady internetové společnosti Google. Google který plánuje rozšířit svůj operační…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.