Regionální volby ve Venezuele vyhráli Madurovi socialisté, opozice zpochybnila regulérnost

V regionálních volbách ve Venezuele zvítězila vládnoucí socialistická strana autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Vyhrála v 17 z 23 států země, Informovala o tom  pondělí volební komise. Odložené nedělní hlasování bylo považované za test síly opozice, která zpochybnila regulérnost sčítání hlasů.

Komise, která je tradičně nakloněná Madurovi, prostřednictvím své předsedkyně Tibisay Lucenaové uvedla, že opozice získala pouze pět guvernérů. V jednom státě zůstává poměr sil zatím nejasný.

Výsledky voleb do regionálních parlamentů a voleb guvernérů označil Maduro za „jasné vítězství“ svého tábora. Věří, že socialisté uspějí i ve státě, kde zřejmě hlasování dopadlo velmi těsně.

Opozice už krátce před oficiálním zveřejněním výsledků upozornila, že má podezření na volební podvody. Nezávislé průzkumy veřejného mínění předpovídaly, že v hlasování zvítězí Madurovi odpůrci, napsaly agentury AP a AFP.

 

 

Zdroj: ČTK

Regionální volby ve Venezuele vyhráli Madurovi socialisté, opozice zpochybnila regulérnost Foto: stringerAmLat / Shutterstock.com: Nicolás Maduro

reklama

Další články

  1. 15. nejvytíženějších letišť Evropy

    Společnost ·

    Evropský statistický úřad Eurostat publikoval údaje o nejvytíženějších evropských letištích. Jaká města v uplynulém kalendářním roce odbavila největší podíl cestujícíc…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.