RegioJet loni zmenšil ztrátu na 38 milionů korun, letos už hospodaří se ziskem

Železničnímu dopravci RegioJet se loni snížila ztráta na zhruba 38 milionů korun. V roce 2013 se firma potýkala se ztrátou o téměř 60 milionů korun vyšší. Letos už ale RegioJet hospodaří se ziskem. Deníku E15 to řekl majitel společnosti Radim Jančura.  

„Provozně jsme vydělávali již loni. Od letoška hospodaříme celkově se ziskem,“ řekl Jančura. Ke zlepšení dopravci podle E15 pomohl především nárůst počtu cestujících. Vlaky RegioJetu podle dříve zveřejněných čísel na trase z Prahy do Ostravy a do Košic loni přepravily 2,39 milionu pasažérů, což je meziročně o 46 procent více.

Na trati Praha-Ostrava si RegioJet konkuruje s dalším soukromým dopravcem, Leo Express, jemuž loni počet cestujících vzrostl o víc než desetinu na 890 tisíc. Státní České dráhy údaje za jednotlivé tratě nezveřejňují.

Dopravní skupina RegioJet se hodlá účastnit všech soutěží na provoz dotovaných rychlíků, které vypíše ministerstvo dopravy, píše E15. Vedle již vypsaného tendru na trať Plzeň-Most půjde v první vlně především o trasy Praha-Ústí nad Labem-Děčín a Pardubice-Liberec. Jančura také podle deníku kritizoval to, že se ministerstvo rozhodlo zadat bez soutěže tratě mezi Břeclaví, Brnem a Olomoucí.

 

Zdroj: ČTK, E15

 

RegioJet loni zmenšil ztrátu na 38 milionů korun, letos už hospodaří se ziskem Foto: ČTK/Štěrba Martin - Vlak RegioJet

reklama

Další články

  1. Ceny v průmyslu a zemědělství meziročně klesly

    Byznys ·

    Ceny průmyslových výrobců v březnu meziročně klesly o 2,9 procenta, zejména kvůli opětovnému zlevnění koksu, ropných produktů a chemických látek. Ceny zemědělských výr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.