reklama

Řecko dosáhne na poslední úvěr ze záchranného programu nejspíš v srpnu

Řecko pravděpodobně obdrží poslední půjčku ze záchranného programu příští měsíc. V pátek o tom informoval šéf euroskupiny Mario Centeno. Ministři financí eurozóny se již minulý měsíc domluvili na tom, že poslední půjčka bude činit 15 miliard eur (zhruba 389 miliard Kč).

Mohlo by vás zajímat

Centeno v pátek uvedl, že půjčku již ratifikovalo 18 z 19 členských zemí eurozóny. Konečné rozhodnutí o vyplacení peněz podle něj padne, jakmile bude dokončena schvalovací procedura v Německu. "Očekávám, že se tak stane začátkem srpna," citovala Centena agentura Reuters.

Evropský komisař pro hospodářské a měnové záležitosti Pierre Moscovici ujistil, že není pochyb o tom, že Řecko dohodnuté peníze obdrží. Dodal však, že platba si vyžádá o něco více času, než se předpokládalo.

Řecko se v roce 2010 ocitlo na pokraji státního bankrotu a muselo požádat mezinárodní věřitele o úvěrovou pomoc. V současnosti země prochází už třetím záchranným programem, který skončí 20. srpna. Atény jsou přesvědčeny, že si pak budou schopny zajišťovat potřebné finanční prostředky na dluhopisových trzích.

 

 

Zdroj: ČTK

Řecko dosáhne na poslední úvěr ze záchranného programu nejspíš v srpnu Foto: Michal Kvapil / YRN

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.