Rádia jsou nejdůvěryhodnějším médiem. Odráží to i úroveň komerční komunikace

Dubnový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) ukázal, že rádia drží prim, co se týče důvěryhodnosti médií. Skončila na třetím místě za armádou a policií. Ředitel strategického marketingu skupiny Lagardère Active ČR Petr Uchytil na rádiu Zet řekl, že je to dané blízkostí rádia ke svým posluchačům. Mimo jiné jde také o vysokou aktuálnost informací. Důvěryhodnost rádií se poté pozitivně odráží i v komerční komunikaci firem.

Tištěná média obsadila oproti rádiím až desátou příčku. Tento trend není pouze v České republice, ale i v zahraničí. „Podle výzkumu Radioprojekt se týdenní poslechovost v současné době pohybuje u rádia téměř na úrovni devíti lidí z deseti a to je velmi podobné číslo, jako najedeme ve Spojených státech, ve Velké Británii nebo ve Francii,“ řekl Uchytil.

Rádio si drží pozici důvěryhodného média již delší dobu. Podle Uchytila bylo dokonce před nedávnem s armádou na prvním místě. Důvěra v média naopak stagnuje a v některých oblastech i mírně klesá.

Nyní bude záležet pouze na samotných rádiích, zdali si svoji výsostnou pozici na poli médií udrží. Odrazí se to od kvality vysílaného programu a na tom, zdali si zachovají nebo dokonce zvýší dříve zmíněnou důvěryhodnost.

Zpravodajství a reklama jsou dva protichůdné segmenty, jež se liší i z pohledu zákona. „Mám za to, že CVVM nezkoumala zpravodajství ale rádio jako celou instituci. Důvěryhodnost ukazuje vlastně na úroveň celkové komunikace, v čemž se odráží i úroveň komunikace komerční,“ sdělil Uchytil na rádiu Zet.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s ředitelem strategického marketingu skupiny Lagardère Active ČR Petrem Uchytilem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Rádia jsou nejdůvěryhodnějším médiem. Odráží to i úroveň komerční komunikace Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.