Rada, kterou by Bill Gates dal svému 19letému já

Úspěch by měl být synonymem někoho, kdo je nejbohatším mužem na světě. Přesto v pondělí dostal zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates v rámci „AMA“ (Ask me anything - Zeptejte se mě na cokoliv) na sociální síti Reddit zajímavou otázku. Jeden z účastníků se zeptal, co by Bill Gates poradil svému 19letému já. Tady je, co Gates odpověděl:

„Vysvětlil bych mu, že bystrost nemá jen jeden rozměr a není zas tak důležitá, jak jsem si tenkrát myslel. Řekl bych mu, že může prozkoumávat rozvíjející svět, než dospěje do svých čtyřiceti. Nebyl jsem tenkrát dobrý společník, ale nemyslím si, že by tu byla rada, která by to byla schopna napravit - nejspíš jsem měl být trapný a prostě vyrůst...“

Stručně řečeno. Inteligence není podle něj jednorozměrná a také není jedinou složkou potřebnou pro úspěch.

Podle magazínu Business Insider to není poprvé, co Gates přišel s radou pro mladé dospělé. Jeden z jeho střípků moudrosti vychází z rozhovoru pro CNBC v roce 2009, kde ocenil schopnost svého přítele Warrena Buffetta udržet věci jednoduché. „Můžete s ním mluvit o tom, kdy si myslí, že ten či onen podnik je atraktivní, a on o tom ví několik základních čísel a faktů. A pokud je to méně komplikované, cítí, že je to pak něco, do čeho se rozhodne investovat,“ řekl.

Zdroj: Business Insider, Zet

Rada, kterou by Bill Gates dal svému 19letému já Foto: ČTK

reklama

Další články

1. Fed by mohl zvýšit úroky už tento měsíc

Byznys ·

Centrální banka USA (Fed) by mohla zvýšit úrokové sazby ještě tento měsíc, pokud se zvýší údaje o zaměstnanosti a inflaci. Uvedla to guvernérka Fedu Janet Yellenová. J…

2. Elon Musk odhalil význam loga firmy Tesla

Tech ·

Dobře vybudovanou značku pozná každý už z jejího loga. Pro automobilky je navíc logo důležitější než pro kterýkoliv jiný segment. Elektrických automobilů značky Tesla …

3. Hodnota bitcoinu je poprvé nad cenou zlata

Byznys ·

Hodnota kybernetické měny bitcoin poprvé překonala cenu jedné unce zlata. Na konci čtvrtečního obchodování se jeden bitcoin prodával za 1268 dolarů, zatímco zlato stál…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.