Rada bezpečnosti OSN zkritizovala KLDR za raketovou zkoušku

Rada bezpečnosti OSN v úterním společném prohlášení tvrdě odsoudila KLDR za nedělní test balistické střely středního doletu. Dokument na twitteru zveřejnilo Švédsko a zdůraznilo, že Pchjongjang jednal v rozporu s mezinárodními závazky a s dřívějšími rezolucemi.

„Členové RB OSN rozhodně nesouhlasí s jakýmikoli aktivitami KLDR v oblasti balistických střel,“ uvádí společné prohlášení s tím, že RB OSN vyslovuje zármutek nad tím, že KLDR investuje finance do balistického programu, zatímco se občané této asijské země potýkají s neřešenými velkými nedostatky.

Severní Korea v neděli oznámila, že provedla „úspěšný test nového typu rakety země-země středního až dlouhého doletu, která je schopna nést jadernou hlavici“. Jihokorejské ministerstvo obrany je přesvědčeno, že nejnovější raketový test KLDR byl provokací, jejímž cílem bylo vyzkoušet reakci nového amerického prezidenta Donalda Trumpa.

 

 

Zdroj: ČTK

Rada bezpečnosti OSN zkritizovala KLDR za raketovou zkoušku Foto: ČTK/AP/Stephen Chernin: Rada bezpečnosti OSN

reklama

Další články

  1. Počet zaměstnanců v ICT v Česku nadále klesá

    Byznys ·

    V Česku se v roce 2015 snížil meziročně počet odborníků na informační a komunikační technologie o 5300 lidí na 155 100 pracovníků. Nejvíc ubylo mechaniků a opravářů, n…

  2. Rusko dodá Srbsku šest stíhacích letounů MiG 29

    Byznys ·

    Srbský ministr obrany Zoran Djordjević navštívil Rusko. Po svém návratu domů oznámil, že Moskva zemi dodá šest stíhacích letounů MiG 29. Novinářům rovněž sdělil, že ru…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.