R. Jančura, Student Agency: Vlády chránily pozici Českých drah, aby to mohla být trafika pro prominenty

Majitel dopravní společnosti Student Agency Radim Jančura obvinil v pořadu Investice Zet minulé vlády z toho, že chránily postavení Českých drah, aby státní podnik mohl být výborným útočištěm pro prominenty. Jančura ale věří, že s novým generálním ředitelem ČD Danielem Kuruczem tato éra ochrany končí.

Student Agency je stoprocentním vlastníkem RegioJet, který provozuje osobní železniční dopravu a konkuruje státnímu přepravci. 

„Politici chránili České dráhy proto, že chránili pro někoho jakési korýtko, kde se dalo sosat,“ řekl v pořadu Investice Zet Radim Jančura. 

Podle Jančury České dráhy například prodělávají na provozu železniční trasy do Ostravy 1 miliardu korun ročně, a to na úkor rozvoje dopravy na ostatních trasách. Jančurova Student Agency nabídla ministerstvu dopravy, že převezme od Českých drah některé spoje, například do Žiliny. Jančura řekl, že ministerstvo dopravy ale nemá většinu v řídícím výboru ČD a nemá tak úplný vliv na některá rozhodování této společnosti.  

Celý záznam rozhovoru si můžete poslechnout v playeru výše.

Investice Zet je pravidelný pořad ve vysílání Studia Zet, který je připravován s Investičním webem. Hosté v něm diskutují na téma aktuálních událostí a hodnotí jejich dopad na vývoj kapitálových trhů.

R. Jančura, Student Agency: Vlády chránily pozici Českých drah, aby to mohla být trafika pro prominenty Foto: ČTK: Radim Jančura

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.