reklama

Putinova prezidentská kampaň vrcholí, zapojili se do ní sportovci a známí zpěváci

Hvězdy ruského popu společně natočily píseň, v které opěvují „hvězdu, která ukazuje cestu“, tedy horkého favorita blížících se prezidentských voleb Vladimira Putina. Rusové budou volit hlavu státu 18. března a průzkumy slibují Putinovi drtivé vítězství.

Mohlo by vás zajímat

Otázkou se však jeví účast voličů, kterou má povzbudit i píseň, ujišťující, že „spolu budeme silnější“. V klipu spojili síly například populární zpěvák Grigorij Leps, vítěz písničkové soutěže Eurovize Dima Bilan či raper Timati.

Písničku poprvé pustil do oběhu v sociální síti VKontakte „Putinův tým“, založený loni v listopadu hokejovým útočníkem Alexandrem Ovečkinem. K tomuto fanklubu hlavy státu se přidali i další známí sportovci a umělci.

V textu písně, označené za neoficiální hymnu „Putinova týmu“, se opěvuje „naše loď, hrdě plující proti větru a vlnám, kterou nesvedou z kurzu bouře a deště,“ či „jediná pravdivá z milionu hvězd, která nám ukazuje cestu“. A nakonec píseň vybízí posluchače, aby se rozhodl „hrát za silný tým“, slibující vítězství. V síti VKontakte klip zaznamenal více než 11 milionů zhlédnutí.

 Zdroj: YouTube / Обо всем, что интересно!

Není to první video na podporu účasti ve volbách: minulý měsíc se na internetu objevil tříminutový snímek „Všichni k volbám“ o lhostejném občanovi, který nechce jít k volbám, aby se následující den probral do reality, ve které jej povolávají do armády, sdílí domácnost s gayem a syn se dožaduje čtyřmilionového příspěvku na školu. Dotyčný volič nakonec rychle vyskočí z postele a pádí k volebním urnám.

Nynější předvolební „hymna“ zdaleka není první písničkou o Putinovi. Před lety, na vrcholu okouzlení novým prezidentem, kdy se hovořilo o opravdové „Putinománii“ v Rusku, slavil úspěch hit dívčí skupiny, toužící po muži, který by byl „Takový jako Putin“.

 

 

Zdroj: ČTK

 

Putinova prezidentská kampaň vrcholí, zapojili se do ní sportovci a známí zpěváci Foto: President of Russia: Vladimir Putin s hokejistou Alexandrem Ovečkinem

reklama

Další články

  1. Miloš Zeman složí svůj druhý prezidentský slib

    Společnost ·

    Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě složí svůj druhý prezidentský slib. Na společné schůzi poslanců a senátorů se tak ujme prezidentského úřadu na dalších pět let…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.