Putina s Trumpem čeká další osobní setkání, potvrdila Moskva

Rusko a Spojené státy se dohodly na uspořádání další vrcholné schůzky svých prezidentů Vladimira Putina a Donalda Trumpa. Podle agentury TASS to oznámil Putinův poradce Jurij Ušakov. Podle něj se obě strany domluvily také na místě schůzky. Podrobnosti však Kreml sdělí ve čtvrtek.

Oznámení přichází po návštěvě bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona v Rusku, konkrétně po jeho středečním setkáním s prezidentem Putinem. Hovořili o odzbrojovací problematice, o syrské a ukrajinské krizi, situaci na Korejském poloostrově a o odstoupení USA od jaderné dohody s Íránem. O amerických sankcích vůči Rusku prý nemluvili.

Putin dále podle Reuters řekl Boltonovi, že dvoustranné vztahy mezi USA a Ruskem "nejsou v nejlepším stavu". Samotný poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa na úvod setkání s Putinem poznamenal, že se těší na diskuse o zlepšení vztahů mezi Moskvou a Washingtonem. Ušakov v souvislosti schůzky Boltona s Putinem poznamenal, že schůzka přinesla to, s čím obě strany počítaly.

Pokud jde o chystanou schůzku prezidentů, Ušakov řekl, že bylo vybráno místo konání. Více však neprozradil. Setkání, jak se vyjádřil, nepochybně několik hodin zabere. Kromě schůzky samotných prezidentů "tváří v tvář" se počítá i s pracovní snídaní a se společnou tiskovou konferencí.

Putin a Trump se podle vyjádření Ušakova mohou také dohodnout na společném prohlášení, které zahrne aktivity Ruska a Spojených států při zajišťování mezinárodní bezpečnosti.

 

Zdroj: ČTK

Putina s Trumpem čeká další osobní setkání, potvrdila Moskva Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Mají České dráhy zálusk na konkurenci?

    Byznys ·

    České dráhy (ČD) se zajímají o podmínky, za jakých by bylo možné koupit soukromé železniční dopravce Leo Express a RegioJet. Dnešním Lidovým novinám (LN) to řekl gener…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.