reklama

Putin považuje klimatickou dohodu za pilíř dlouhodobé spolupráce

Rusko označuje dohodu o klimatických změnách jako základ dlouhodobé mezinárodní kooperace. Na schůzce nejvyšších představitelů skupiny BRICS v Hamburku to v pátek oznámil ruský prezident Vladimir Putin. Blok sílících rozvojových ekonomik sdružuje od roku 2001 Brazílii, Rusko, Indii a Čínu, v roce 2011 se k němu připojila Jihoafrická republika.

Mohlo by vás zajímat

Rusko pařížskou klimatickou dohodu podepsalo, zatím ji ale neratifikovalo. Putin minulý měsíc řekl, že světové společenství má stále dost času na to, aby dohodu realizovalo, a to i navzdory rozhodnutí prezidenta USA Donalda Trumpa americkou účast odvolat.

Ruský prezident v pátek v Hamburku rovněž řekl, že jeho země chce i nadále spolupracovat s ostatními producenty ropy na harmonizaci globálních energetických trhů a na omezení cenových výkyvů. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), Rusko a několik dalších zemí se dohodlo omezit těžbu ropy na 1,8 milionu barelů denně od letošního ledna. Dohoda má trvat do března příštího roku.

Putin na schůzce BRICS rovněž vyzval k dalším reformám Mezinárodního měnového fondu (MMF). Prohlásil také, že státy skupiny G20 by měly spojit síly v boji proti terorismu. Ten má být jedním z témat dvoudenního summitu dvaceti nejvyspělejších ekonomik světa, který v pátek začal v severoněmeckém přístavním městě.

 

 

Zdroj: ČTK

Putin považuje klimatickou dohodu za pilíř dlouhodobé spolupráce Foto: Degtyaryov Andrey / Shutterstock.com: Ruský prezident Vladimir Putin

reklama

Další články

  1. Hackeři se nabourali do amerických elektráren

    Byznys ·

    Hackeři operující ve prospěch cizího státu se nabourali do nejméně tuctu amerických elektráren, včetně kansaské jaderné elektrárny Wolf Creek. Informovala o tom v páte…

  2. Jednání o sjednocení Kypru se nezdařilo

    Společnost ·

    Rozhovory o sjednocení etnicky rozděleného Kypru se po vyhrocené pozdně noční debatě nezdařilo. Novináře v Ženevě o tom v pátek nad ránem informoval generální tajemník…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.