Putin považuje klimatickou dohodu za pilíř dlouhodobé spolupráce

Rusko označuje dohodu o klimatických změnách jako základ dlouhodobé mezinárodní kooperace. Na schůzce nejvyšších představitelů skupiny BRICS v Hamburku to v pátek oznámil ruský prezident Vladimir Putin. Blok sílících rozvojových ekonomik sdružuje od roku 2001 Brazílii, Rusko, Indii a Čínu, v roce 2011 se k němu připojila Jihoafrická republika.

Rusko pařížskou klimatickou dohodu podepsalo, zatím ji ale neratifikovalo. Putin minulý měsíc řekl, že světové společenství má stále dost času na to, aby dohodu realizovalo, a to i navzdory rozhodnutí prezidenta USA Donalda Trumpa americkou účast odvolat.

Ruský prezident v pátek v Hamburku rovněž řekl, že jeho země chce i nadále spolupracovat s ostatními producenty ropy na harmonizaci globálních energetických trhů a na omezení cenových výkyvů. Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), Rusko a několik dalších zemí se dohodlo omezit těžbu ropy na 1,8 milionu barelů denně od letošního ledna. Dohoda má trvat do března příštího roku.

Putin na schůzce BRICS rovněž vyzval k dalším reformám Mezinárodního měnového fondu (MMF). Prohlásil také, že státy skupiny G20 by měly spojit síly v boji proti terorismu. Ten má být jedním z témat dvoudenního summitu dvaceti nejvyspělejších ekonomik světa, který v pátek začal v severoněmeckém přístavním městě.

 

 

Zdroj: ČTK

Putin považuje klimatickou dohodu za pilíř dlouhodobé spolupráce Foto: Degtyaryov Andrey / Shutterstock.com: Ruský prezident Vladimir Putin

reklama

Další články

  1. Hackeři se nabourali do amerických elektráren

    Byznys ·

    Hackeři operující ve prospěch cizího státu se nabourali do nejméně tuctu amerických elektráren, včetně kansaské jaderné elektrárny Wolf Creek. Informovala o tom v páte…

  2. Jednání o sjednocení Kypru se nezdařilo

    Společnost ·

    Rozhovory o sjednocení etnicky rozděleného Kypru se po vyhrocené pozdně noční debatě nezdařilo. Novináře v Ženevě o tom v pátek nad ránem informoval generální tajemník…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.