Putin navrhne změny v důchodové reformě, která negativně ovlivnila jeho preference

Ruská hlava státu Vladimir Putin možná koncem srpna navrhne zmírnění připravované důchodové reformy. Ta je přitom předmětem kritiky opozice a negativně ovlivnila i preference hlavy státu. Informovala o tom agentura Interfax. Parlament projednává zákon o zvýšení důchodového věku o osm let u žen a o pět u mužů.

Podle kremelského mluvčího Dmitrije Peskova Putin zmírnění reformy navrhne, "pokud to bude považovat za nezbytné". Některá ruská média spekulují, že hlava státu se svými návrhy ruskou veřejnost osloví příští týden v úterý.

Ruská vláda schválila zvýšení důchodového věku letos v červnu a parlament zákon podpořil zatím v prvním čtení. Ženy by podle návrhu měly odcházet do důchodu v 63 letech, muži v 65. Reforma je rozpočítaná na dobu patnácti let, začít by měla příští rok.

Proti zvýšení věku pro odchod do penze se v Rusku zvedla vlna odporu, opozice na řadě míst uspořádala protestní demonstrace. Komunisté navrhují, aby o důchodové reformě rozhodli občané v referendu.

 

 

Zdroj: ČTK

Putin navrhne změny v důchodové reformě, která negativně ovlivnila jeho preference Foto: ID1974 / Shutterstock.com: Ruský prezident Vladimir Putin

reklama

Další články

  1. Do kraje kopců a vrchovin za nejlepším česnekem

    Komerční sdělení ·

    Krajinu Zlínského kraje tvoří převážně kopce, pahorkatiny a vrchoviny, ale přitom půda zůstává úrodná. Najdete zde vinařská údolí, historické památky i odkaz Tomáše Ba…

  2. Fed by mohl brzy zvýšit základní úrokové sazby

    Byznys ·

    Americká centrální banka (Fed) naznačila, že by v září mohla přistoupit k dalšímu zvýšení základní úrokové sazby, pokud se ekonomika bude vyvíjet podle očekávání. Vypl…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.