Pumové útoky v Jemenu zabily mnoho civilistů. Většinou jde o zbraně z USA

Nálet Saúdy vedenou koalicí připravil o život na severu Jemenu desítky dětí. Bombardování zasáhlo autobus s dětmi, které byly na školním výletě. O život přišlo 50 lidí a dalších 77 utrpělo zranění. Vyšetřování prokázalo, že šlo o 227 kilogramů těžkou pumu Paveway. Jde o laserem naváděnou bombu dodávanou Spojenými státy. Server Statista nyní přináší novou infografiku, ve které figuruje zabití v Jemenu prostřednictvím pum dodaných právě z USA.

Zpravodajský portál CNN zveřejnil snímky z výbuchu. Experti na základě nich potvrdili, že letecký úder způsobila stíhačka Lockheed Martin. Královské letecko Saúdské Arábie rovněž spoléhá na stíhací letouny F-15, které mají od USA.

Zdroj: YouTube / Al Jazeera English

Tyto stíhačky jsou vybaveny moderními americkými zbraněmi.
Incident z minulého týdne není prvním případem, kdy důsledkem Američany vyrobenými zbraněmi zemřel velký počet civilistů.

Zdroj: Statista

V říjnu roku 2016 přišlo důsledkem dvou leteckých úderů o život 155 lidí a dalších 525 osob bylo zraněno. Šlo přitom o úder zacílený na smuteční obřad v pohřební síni jemenského města Saná.

Dříve zmíněný úder byl vůbec nejsmrtelnějším bombovým útokem v tomto krvavém konfliktu. Mezi oběťmi podle serveru Statista figuroval i starosta Saná Abdel Qader Hilal. Podle expertů měly útok na svědomí opět zbraně produkované Spojenými státy.

 

Zdroj: Statista

Pumové útoky v Jemenu zabily mnoho civilistů. Většinou jde o zbraně z USA Foto: YouTube / Al Jazeera English

reklama

Další články

  1. Výrobce telefonů Xiaomi se vrátil k zisku

    Byznys ·

    Čínský výrobce chytrých telefonů Xiaomi v rámci druhého čtvrtletí hospodařil s čistým ziskem 14,63 miliardy jüanů (47,4 miliardy Kč). Oproti tomu ve stejném období loň…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.