Pětina Rusů uvažuje kvůli životním podmínkám o emigraci

Téměř každý pátý Rus má zájem emigrovat za hranice bývalého Sovětského svazu. Informaci o tom přinesl ruský list Kommersant s odvoláním na výsledky průzkumu veřejného mínění nezávislé sociologické firmy Levada. Rusové tak chtějí učinit kvůli špatným životním podmínkám a nestabilní ruské ekonomice.

Podle komentáře listu údaj neznamená, že by Rusové reálně uvažovali o vystěhování do ciziny. Jde spíš o reakci na neuspokojivý stav životní úrovně v zemi, která se potýká se západními sankcemi a prudkým snížením příjmů za vývoz petrochemických surovin. Ve skutečnosti ročně opouští Rusko asi jen 0,5 procenta jeho obyvatel.

Mezi argumenty, proč Rusové o odjezdu z vlasti uvažují, je podle ruského listu snaha zajistit budoucnost dětem, nespokojenost se zvůlí úřadů a nesouhlas s aktuální politickou situací.

Zajímavé jsou podle Kommersantu reakce řadových Rusů na rozhodnutí jejich spoluobčanů přestěhovat se do zahraničí. Polovinu Rusů tato situace nijak neznepokojuje, ale téměř čtvrtina je nedostatkem vlastenecké loajality pobouřena.

 

 

Zdroj: ČTK

Pětina Rusů uvažuje kvůli životním podmínkám o emigraci Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. KLDR provedla zkoušku trojice balistických raket

    Společnost ·

    Severní Korea dnes podle informací Jižní Koreje opět provedla zkoušku balistických raket. Soulu tvrdí, že KLDR odpálila trojici střel, které dopadly po 500 až 600 kilo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.