Pět zdravých návyků úspěšných manažerů

Váš den vám nabízí naprosto stejnou porci minut, jakou má k dispozici Bill Gates, Jeff Bezos nebo Elon Musk. Všichni tito byznysoví velikáni dohlížejí na stav ohromných společností. Pro zaručení úspěchu ovšem musí vyvažovat nároky, které od nich vyžaduje osobní život. Z tohoto pohledu musí mít člověk tělo a mysl v rovnováze. Server Forbes vám přináší pět bodů, které vám k tomu dopomohou. 

1. Udělejte si čas na cvičení

Velké množství generálních ředitelů se v poslední době rozhodlo postavit ve své firmě tělocvičny, aby tak povzbudili své zaměstnance k lepším výkonům. Cvičení je nejenom dobré pro vaše tělo, ale je pozitivní i pro mysl člověka. Žádoucí endorfiny dostanete do svého mozku dokonce třicetiminutovou chůzí na běžícím páse. Vyčistíte si tak hlavu a nastavíte si myšlenky pro další pracovní záležitosti. Ředitelka společnost RebelDesk Kathleen Hale našla motivaci pro práci vytvořením pracovního stolu s běžeckým pásem. Ten podle Fobresu zesiluje v kombinaci se sportovní aktivitou i pracovní produktivitu.

2. Je důležité vědět, kdy máte dost

Když se pokoušíte zapůsobit na vedení firmy a pracujete až do noci, tak je důležité poznat, kdy máte dost. Měli byste si ale uvědomit, že tím můžete v některých případech způsobit více škody než užitku. Pokud překročíte své limity a spoléháte na nezanedbatelné dávky kávy a energetických nápojů, tak se vaše kvalita práce snižuje.

Ve své práci můžete zbytečně zachybovat nebo napsat špatně zdrojový kód. Tyto chyby vás paradoxně zpomalí v odvedené práci a vedení vás bude považovat za nedbalého člověka.

3. Zaměřte se na rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem

Člověk, který pracuje dennodenně do noci, by se měl chvíli pozastavit nad tím, jak vypadá jeho soukromý život. Rovnováha mezi ním a prací je totiž nezbytná pro úspěch. Pokud budete pracovat každý den dlouhé hodiny a odpovídat na e-maily, když se vrátíte domů, tak se můžete lehce spálit. Ředitel Amazonu Jeff Bezos se podle Forbesu již vícekrát vyslovil k rovnováze mezi pracovním a osobním životem. Tím, že věnujete více času svým blízkým, tak si mozek odpočine. V jeho stimulaci mu rovněž pozitivně pomáhá sociální interakce.

4. Naplánujte si pečlivě svůj den

Ředitel společnosti Oracle Mark Hurd je obhájcem organizovaného dne. Jeho časté schůzky si pečlivě zapisuje. Bez plánování se váš dvouhodinový projekt může obrátit v celodenní. Naplánujte si své úkoly tak, abyste zbytečně velkou porci času netrávili nad jedním projektem. Po splnění každého úkolu si dejte pauzu. Plánování úkolů vám vaší práci dá řád a systematiku společně se svěží myslí. Díky tomu se v neposlední řadě stanete produktivnější.

5. Najděte si rutinu, která vám zajistí efektivitu

Nemusíte vstávat za rozbřesku jako britský podnikatel a miliardář Richard Branson. To z vás úspěšného ředitele neudělá. Někteří manažeři naopak chodí do kanceláře raději kolem 10 hodiny a zůstávají v práci pozdě do noci. Díky vyvážení soukromého a pracovního života někteří z nich stráví dopoledne se svými dětmi nebo svůj čas věnují před příchodem do kanceláře cvičením. Pokud vaše práce nabízí pružnou pracovní dobu, tak ji využijte pro svůj vlastní prospěch. Nastavte si plán zaručující větší efektivitu. Pomocí něj dosáhnete lepších výsledků a zvýšíte rovněž svoji výkonnost. Duševní zdraví je důležitým bodem, jenž z vás učiní úspěšného člověka.

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

 

Pět zdravých návyků úspěšných manažerů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Japonci dnes převzali Plzeňský prazdroj

    Byznys ·

    Japonská skupina Asahi dnes převzala pivovar Plzeňský Prazdroj, který koupila s dalšími čtyřmi evropskými výrobci piva. Dá za ně téměř 200 miliard korun.Organizace fir…

  2. Euro kvůli pomalé inflaci oslabuje

    Byznys ·

    Kurz dolaru ve čtvrtek setrval po počátečním růstu bez větších změn. Euro naproti tomu oslabovalo kvůli zpomalení inflace v eurozóně. Dolaru prospěly údaje o růstu ame…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.