Pět tipů k vytvoření efektivní SEO strategie

Jak se dostat na přední příčky vyhledávačů a jak díky tomu oslovit správnou cílovou skupinu? Odpověď na otázku může představovat takzvaná SEO optimalizace. Jejím cílem je umístění kvalitního obsahu na přední příčky vyhledávačů. Jak efektivně nastavit SEO optimalizaci za co nejnižší náklady? Pět bodů přinesl server Forbes.com.

Na tento nástroj existují rozporuplné názory. Někdo vám řekne, že SEO je směšně levné. Z druhé strany ovšem slyšíte odlišný názor. Vše ovšem závisí na kvalitě odvedené práce a na tom, jak je SEO nastavené. Jestliže si vyberete služby SEO agentur, většinou zaplatíte velké peníze. Měsíčně si účtují i stovky tisíců korun. Efektivita SEO s ohledem na prosperitu firmy převyšuje ovšem ve většině případů vynaložené náklady. Jak tedy při práci na kvalitní SEO strategii postupovat?

 

1. Specifičtější zaměření cílových skupin

Strategická fáze plánování je základním bodem, v rámci níž lze ušetřit značné množství peněz. Důležité je si uvědomit, jaký trh a demografickou oblast chcete zasáhnout. Specifičtější zaměření na užší cílovou skupinu může pomoci v nastavení efektivnějšího obsahu. Konkrétně vymezené osoby bude tak možné snadněji zasáhnout.

Většina lidí a firem se domnívá, že orientace na větší množství různých cílových skupin maximalizuje počet potenciálních klientů. Pokud chcete ale investovat menší množství peněz, tak je vhodné zaměřit se na specifické publikum šité přesně na míru vaší službě nebo produktu. Méně cílových skupin vám umožní vytvářet menší množství materiálů. Přesnější zacílení tak může být oproti zaměření se na velké spektrum cílových skupin efektivnější. V konečné fázi vám to i sníží náklady.

 

2. Kombinace profesionálních agentur s freelancery

Forbes radí, že je možné poptávat služby SEO optimalizace ze tří různých stran. Můžete oslovit profesionální agenturu, jež vás bude stát spoustu peněz. Ta vám na druhou stranu nabídne spoustu výhod, které nikde jinde nezískáte. Další možností je poptání služeb takzvaného freelancera (pracovník na volné noze – pozn. redakce). Ty jsou levnější. Bohužel mohou být v některých případech nespolehlivé.

Poslední možností je pak najmout lidi na plný úvazek. S ohledem na náklady jde o střední cestu. Nejlepším způsobem je podle Forbesu zkombinovat tyto možnosti dohromady. Například si tak můžete najmout freelancera a jeho služby doplnit o drobnou agenturní práci.

 

3. SEO a online marketing jde ruku v ruce

Firma by si měla uvědomit, že SEO není strategií, která existuje ve vakuu. Její efektivitu totiž podporují další strategie včetně obsahového marketingu (content marketing), marketingu na sociálních sítích nebo e-mailové komunikace. Mnohým lidem se může zdát, že soustředění se na tyto směry ještě zvýší vynaložené náklady. Jde ale pouze o vaše úsilí, které v budoucnu pomůže maximalizovat návratnost investic. Obsahový marketing ve spojení s jakoukoli SEO kampaní vytváří jedinečnou synergii. Oba směry se vzájemně doplňují a pomáhají tak formovat společnostem drahocenný profit.

 

4. Investování peněz do fungujících platforem

SEO kampaně budete zcela jistě používat na mnoha platformách včetně vyhledávacích portálů, sociálních médií, e-mailových newsletterových platformách a dalších nástrojích, které umožňují získat přízeň zákazníků. Každá platforma působí odlišně v závislosti na cílovou skupinu. Z toho důvodu je zapotřebí zvážit, zdali investice do některé oblasti není zbytečným vyhozením peněz, jež zmizí v zapomnění.

Na skutečnost, že některá ze strategií není efektivní, můžete přijít až v průběhu času. V tom případě s ní neztrácejte čas, skoncujte s ní a zaměřte se na něco přínosného. Na něco, co vám přinese v budoucnu plody vaší práce.

 

5. Kvalita je důležitější než kvantita

Pokud chcete být úspěšní, tak musíte přemýšlet nad tímto heslem: „Kvalita je oproti kvantitě důležitější“. Jeden kvalitně napsaný text nebo příspěvek převýší desítky nebo dokonce i stovky nekvalitních textů. I přesto, že vás to bude stát mnohem více úsilí, tak v dlouhodobějším horizontu jde o pozitivum, které vám přinese skvělé výsledky.

 

 

 

Zdroj: Forbes.com, Zet

Pět tipů k vytvoření efektivní SEO strategie Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Musk zveřejnil fotografie zbrusu nového Modelu 3

  Byznys ·

  Spoluzakladatel společnosti Tesla a její generální ředitel Elon Musk zveřejnil na svém twitterovém účtu první fotografie nového elektromobilu Model 3. Podle zpravodajs…

 2. Vláda projedná koupi raketometů za miliardu korun

  Společnost ·

  Vláda v pondělí projedná několik nařízení, která se týkají bezpečnosti munice a pravidel pro držení zbraní. Na jednání kabinetu zazní také informace ministerstva obran…

 3. Irák porazil v Mosulu Islámský stát

  Společnost ·

  Irák oznámil vítězství nad teroristy ze samozvaného Islámského státu (IS) v Mosulu. Do města v neděli přijel premiér Hajdar Abádí, aby vojákům osobně blahopřál. S odvo…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.