Pět nejvyšších mrakodrapů, které mají vyrůst v roce 2017

Předpokládá se, že v roce 2017 na území Číny vyroste šest z deseti nejvyšších světových mrakodrapů. Všechny stavby mají překonat výšku 400 metrů. Dozorcem nejvyšších mrakodrapů světa je Rada pro vysoké budovy a městské prostředí (CTBUH). Nejvyšší budovou Číny se pak stane Wuhan Greenlad Center. Podívejte se na další mrakodrapy, které mají být postaveny v letošním roce.

5. Lakhta Center, Petrohrad, Rusko

Zdroj: Wikimedia Commons

V ruském Petrohradě vyroste mrakodrap připomínající ledový střep. Původně se předpokládalo, že 462 metrů vysoká budova se bude monumentálně tyčit nad historickým centrem. Od tohoto plánu se však ustoupilo a mrakodrap tak bude stát v méně zalidněné a v méně kontroverzní oblasti, která se stane novým kancelářským centrem a kulturním střediskem.

 

4. China Zun, Peking, Čína

Zdroj: Wikimedia Commons

Stavební firma Kohn Pedersen Fox staví novou vlajkovou loď mezi pekingskými mrakodrapy. Tato budova má být ve tvaru takzvaného čínského „Zunu“. Jde o starověkou ceremoniální nádobu. Budova se má vyšplhat až do výšky 528 metrů. Nejvyšší a nejdražší patra mají obsadit kanceláře. Svým tvarem rovněž připomíná tvary druhé nejvyšší čínské budovy Canton Tower.

 

3. Tchien-ťin CTF Finance Centre, Čína

Mrakodrap se třpytivým povrchem bude sloužit jako hotel, kanceláře a apartmány. Jde o budovu, která vyroste v hlavním čínském přístavním městě a očekává se, že se vyšplhá až do výšky 530 metrů. Jde o jednu ze šesti super vysokých budov navržených jednou z největších světových projekčních firem Skidmore, Owing and Meriil. Tato firma se podílela i na stavbě nejvyššího mrakodrapu světa Burdž Chalífa (Dubaj, Spojené arabské emiráty).

 

2. Světové finanční centrum, Věž číslo 1, Šen-jang, Čína

Zdroj: Wikipedia

Jde o mrakodrap, kterému se přezdívá Perla severu pro její ohromnou „perlu“, jež je zasazena do horního patra. Jde o první věž ze dvou supervysokých mrakodrapů, které budou srdcem důležitého hlavního města čínské provincie Liao-ning. Budova se má tyčit do výšky 568 metrů.

 

1. Wuhan Greenland Center, Wuhan, Čína

Zdroj: Wikipedia.org

Společnost Greenland Group, která sídlí v Číně, staví v současnosti pět ze stovky nejvyšších věží. V čele je ovšem vůbec nejvyšší budova, která má dosahovat výšky až 636 metrů a stane se tak druhou největší budovou světa.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Pět nejvyšších mrakodrapů, které mají vyrůst v roce 2017 Foto: CTBUH / YouTube.com

reklama

Další články

  1. Na Ukrajině zakázali poslední ruskou televizi

    Společnost ·

    Ukrajinské úřady zakázaly šířit vysílání ruské televize Dožď, která se ve své vlasti těší pověsti nezávislého média, kritického k současnému režimu. Uvedl to deník Ukr…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.