Pět investičních omylů, kterých se dopouštějí bohatí a slavní

Celebrity se neliší od běžných lidí. Vydělávají peníze a občas je přetaví ve špatnou investici. Spoluzakladatel společnosti Bel Air Investment Advisors Todd Morgan pomáhá bohatým a slavným osobnostem vyhýbat se špatným investicím, které je mohou dovést k bankrotu. O jejich špatných zvycích referoval na zpravodajskému portálu CNN. 

1. Předražené domovy

Podle Morgana celebrity často investují nadbytečné množství peněz do svých domovů. Myslí si, že jde totiž o dobrou investici. Trh s ultra-luxusními nemovitostmi není ovšem tak rentabilní, jak si některé celebrity představují.

Někteří bohatí lidé touží po koupi druhého nebo dokonce třetího domu. Morgan jim radí, aby si místo raději pronajali, pokud v něm nepobývají delší dobu.

 

2. Osobní letadlo nebo loď

Mnoho osobností se domnívá, že koupě letadla nebo lodi ušetří v průběhu času peníze. Podle Morgana to však není pravda. Těmto dvěma dopravním prostředkům se totiž ihned po jejich koupi neuvěřitelně propadne cena. Pokud se je celebrity rozhodnou prodat, tak se jich zbaví hluboko pod cenou.

 

3. Velké oči z technologického boomu

Morgan si dále všímá toho, že jeho klienti chtějí často investovat do technologických společností. Dokonce i do těch, u kterých je jasné, že se jejich činnost nikdy nepodaří přetavit v zisk. Ve spojitosti s tím Morgan říká, že jedinci, kteří byli neodbytní a trvali na této investici, byli ve finále rádi, když se jim vrátilo 50 procent z jejich původní investice.

 

4. Investice do akcií neznámých společností

Morganovy klienti také často dělali chyby v tom, že příliš rychle skočili do rozjetého vlaku. To znamená, že vložili peníze do čehokoli, co bylo trendy a představovalo horkou novinku. Jako příklad lze považovat investování do akcií neznámé technologické společnosti. Investice do nich nedává podle Morgana ale nikdy smysl. „Celebrity zvali své přátele na své koktejlové večírky, aby se vychloubali, kolik peněz vydělali.“ Na počátku skutečně peníze vydělali. Po roce ovšem tato euforie opadla a nedopadlo to dobře.

 

5. Vlastní restaurace není zárukou pro ziskovost

Neexistuje takřka žádná celebrita světového formátu, která by neměla svoji restauraci. Ať už jde o Jennifer Lopez nebo Roberta De Nira. Některé podniky zaznamenaly profit, jiné skončily ve ztrátě.

I navzdory tomu, že některé restaurace peníze vydělávají, tak jde podle Morgana o riskantní podnikatelský záměr. Podle Národní asociace restaurací ve Spojených státech každý rok vznikne 60 tisíc nových restaurací a 50 tisíc jich na druhé straně zanikne.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Pět investičních omylů, kterých se dopouštějí bohatí a slavní Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.