Pět inovací, po kterých lidé touží nejvíce

Ve světě prakticky každodenně přibude nová technologická hračička. Ruku v ruce s tím narůstá i počet nových inovací. Jaké se lidem líbí nejvíce a které z nich mají největší šanci se letos dostat mezi širokou veřejnost? Na to v rámci svého průzkumu poukázala firma IdeaSense. O pěti nejzajímavějších inovacích se z tohoto pohledu dočtete v novém článku. Lidé nejvíce upřednostňují produkty, které jim přinášejí peníze, bezpečnost a usnadní jim život.

1. Střešní tašky se zabudovaným solárním panelem

Zdroj: YouTube / Bloomberg

Veřejnost se v největší míře podle firmy IdeaSense zamilovala do střešních tašek se zabudovaným solárním panelem. Důvěru si v nich nalezla polovina dotazovaných lidí (45 %). Konkrétně pak vyzdvihli ušetření peněz v podobě snížených nákladů za elektřinu. Ocenili rovněž skutečnost, že jde o ekologický zdroj energie. K tomu všemu se jim ještě zamlouvá životnost solárních střešních tašek, která je totožná s těmi klasickými.

2. Samořídící automobil

 Zdroj: YouTube / Waymo

Autonomní automobily i navzdory nedávné nepříjemnosti společnosti Uber, kdy v USA první samořídící vůz usmrtil člověka, shledává řadová společnost za populární. Podpořilo jej 38 procent respondentů. Lidé si od vozů slibují vyšší bezpečnost.

3. Inteligentní domácí spotřebiče

Zdroj: YouTube / BEST REVIEWS

Lidé ve velké míře preferují i bezstarostnou domácnost (35 %). Inteligentní domácí spotřebiče pak mají ušetřit čas i peníze. Starostem se lidé mohou vyhnout i díky hlasovému ovládání. Díky němu nemusí člověk nastavovat nic manuálně. Názorným příkladem je hlasová asistentka Alexa od společnosti Amazon.

4. Zubní pasta, co vyléčí zubní kaz

Mnoho lidem se rovněž zamlouvá myšlenka inovativní zubní pasty, pomocí níž vyléčíte zubní kaz. Mnoha lidem dělají návštěvy u zubaře totiž četné vrásky na čele.

5. Chytré brýle

 Zdroj: YouTube / The Verge 

Toužíte také po chytrých brýlích, které vám usnadní život? Pomocí nich zjistíte, na co se díváte, získáte potřebné informace o objektech, na které se zaměřujete. Futuristické brýle zaujali pětinu dotazovaných respondentů.

V průzkumu nešlo pouze o oblíbené věci

V průzkumu společnosti IdeaSense nešlo pouze o pozitiva. Lidé vyjádřili svoji nespokojenost a neochotu možnosti platby přes Facebook (93 % lidí). Sociální sítě jsou v současné době do značné míry nedůvěryhodné. Důvodem je pak například zneužití osobních údajů firmou Cambridge Analytica. Sociální sítě jsou rovněž častým šiřitelem takzvaných „fake news“. Společnost nezaujaly ani chytré zubní kartáčky, hřebeny, náplasti nebo jiné předměty napojené na mobilní aplikaci iHealth.

 

 

Zdroj: Youradio News

 

Pět inovací, po kterých lidé touží nejvíce Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Počet poprav globálně i nadále klesá

    Společnost ·

    Počet poprav ve světě se loni oproti roku 2015 snížil o bezmála 40 %. Informace vycházejí z výroční zprávy lidskoprávní organizace Amnesty International (AI). Podle ní…

  2. Britské ponorky se na rozkaz přesunuly k Sýrii

    Společnost ·

    Britské ponorky se přesunuly na místa, z jakých budou schopny raketami zasáhnou Sýrii. Učinily tak důsledkem rozkazu, který má představovat přípravu na možný útok prot…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.