Pět bodů jak nepřijít při pohovoru o vysněnou práci

Při pracovním pohovoru by si měl člověk dávat velký pozor na to, co říká. Neuváženými slovy totiž může ledacos pokazit. Člověk tak může přijít rychlostí blesku o vysněné zaměstnání.  Zaměstnavatel se totiž může dozvědět během chvíle informace, které obrátí pohled na budoucího pracovníka o 360°. Internetový magazín Forbes přinesl pět bodů, na které by si měli dávat lidé při ucházení o práci pozor. 

1. Nesmyslné požadavky a nároky

Pokud během prvního pohovoru řeknete, že budete potřebovat v polovině příštího roku tříměsíční dovolenou, tak si můžete sami zavřít pomyslné dveře k vašemu vysněnému zaměstnání. Stejně tak to je i s tím, když řeknete, že musíte pracovat z domova. Všechny firmy totiž nejsou nakloněny formě home office. Pokud se možnost práce z domova v pracovní nabídce neobjevila, tak si počkejte raději na to, až podepíšete se zaměstnavatelem smlouvu. Takovéto věci musíte sdělovat až poté, co odpracujete ve firmě nějaký ten čas.

2. Smyšlené reference

Většina zaměstnavatelů přehlíží detaily týkající se ověřování referencí na předchozí pracovní zkušenosti. Pokud jste si ale vymysleli některé ze zaměstnání a současný manažer si bude chtít reference ověřit, tak se dostáváte do velkého problému. Tímto krokem mohou být šance na prosazení se ve vámi vysněné firmě na dobro ztraceny.

3. Mlčení

Pokud dostanete na e-mail zprávu od firmy, že by vás ráda pozvala na pohovor, tak neotálejte s odpovědí. Co nejrychleji se podívejte na nabídku a reagujte. To samé platí u telefonátu. Pokud rychle neodpovíte, tak je možné, že vás předstihne někdo jiný a vámi vysněné místo vám zabere.

4. Nabídková válka

Nabídková válka není špatná věc. Je to známá obchodní taktika. Pokud se cítíte, že o vás firma projevuje velký zájem, tak můžete požadovat například vyšší plat. Musíte ale počítat s tím, že někteří zaměstnavatelé na vaši hru nepřistoupí a budou říkat: „Ber nebo neber, naše nabídka je neměnná“. Další z řady potenciálních zaměstnavatelů o vás mohou okamžitě přestat mít zájem. Je zapotřebí rovněž brát v potaz riziko, že pokud někomu řeknete, že vám jiná firma nabídla lepší peníze, tak se můžete dočkat nepříjemné odpovědi. „V tomto případě vám přejeme hodně štěstí“. Člověk musí zvážit skutečnost, jakou hodnotu pro společnost představuje.

5. Drogy

Mnoho zaměstnanců ztrácí možnost vysněného zaměstnání i díky přítomnosti drog v těle. Některé firmy totiž vyžadují testy, které odhalí přítomnost návykových látek. 

 

 

Zdroj: Forbes, Zet

Pět bodů jak nepřijít při pohovoru o vysněnou práci Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Telegram zavře kanály používané radikály

    Společnost ·

    Komunikační síť Telegram uzavře všechny kanály napojené na teroristy. Oznámil to v neděli zakladatel této šifrované mobilní sítě Pavel Durov. Učinil tak krátce po rozh…

  2. USA zabily šéfa Islámského státu Abú Saída

    Společnost ·

    Šéfa Islámského státu (IS) v Afghánistánu Abú Saída zabil v úterý americký vojenský úder, oznámil to v pátek Pentagon. Spolu s ním zemřeli i další členové této islamis…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.