PSA Peugeot Citroën bude pokračovat ve spolupráci s Toyotou

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën bude pokračovat ve výrobě malých vozů ve spolupráci s japonskou Toyotou. Philippe Varin, generální ředitel PSA, to potvrdil v rozhovoru pro německý magazín Auto Moto und Sport. Toyota uvádí, že spojením sil s PSA Peugeot Citroën nabízí zákazníkům řešení situace vzniklé nedávným ukončením prodeje modelu Hiace. Spolupráce obou společností se osvědčila hlavně v segmentu malých vozů.

Podle Varina bude PSA nadále spolupracovat s automobilkou Toyota na výrobě malých vozů a jejich společný podnik TPCA se sídlem v Kolíně vyvine a bude vyrábět jejich novou generaci. „Ano, příští generaci mini vozů budeme znovu společně vyvíjet a vyrábět v České republice,“ řekl Varin.

Na trzích a v médiích se objevily dohady, že PSA bude kvůli svým finančním problémům omezovat a rušit společné podniky s jinými automobilkami. PSA již rozpustila společný podnik s BMW na komponenty.

V Kolíně se od roku 2005 vyrábějí modely Toyota Aygo, Citroën C1 a Peugeot 107. Kapacita závodu je více než 300 tisíc vozů ročně. TPCA ale v posledních letech omezila výrobu na zhruba 200 tisíc vozů ročně, což může podle médií souviset s jejich vývojovou zastaralostí.

List MF Dnes v červnu s odkazem na dodavatele TPCA napsal, že závod v Kolíně od příštího května spustí výrobu tří úplně nových modelů miniaut značky Peugeot, Citroën a Toyota. Výroba automobilů tak prý ve středočeském městě zůstane nejméně dalších pět až osm roků.

Zdroj: ČTK

PSA Peugeot Citroën bude pokračovat ve spolupráci s Toyotou Foto: tpca.cz

reklama

Další články

  1. Praha schválila prodej třetiny bytového fondu

    Byznys ·

    Pražští zastupitelé schválili prodej zhruba 1200 bytů v blocích panelových domů, převážně v Hlubočepích. Praha prodejem získá přes 600 milionů korun. Lidé za metr…

  2. BMW zahájila masovou výrobu elektrického vozu i3

    Byznys ·

    Největší výrobce luxusních aut na světě BMW dnes zahájil sériovou výrobu elektrického vozu i3. Menší vůz určený pro jízdu po městě se vyrábí v závodě v Lipsku a je…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.