První samořiditelné auto BMW se objeví na silnici v roce 2021

Světový výrobci automobilů usilovně tlačí na pilu při vývoji svých autonomních vozů. Generální ředitel BMW Haral Krüger v rámci svého projevu na valné hromadě podle serveru Gizmag.com řekl, že jejich autonomní vozidlo s označením NEXT by se mohlo na silnici poprvé objevit v roce 2021.

Není jasné, jak bude model NEXT vypadat. Krüger jej ovšem popisuje jako inovativní vůz schopný autonomního řízení, vybavený digitální konektivitou, inteligentně navrženou a lehkou konstrukcí a zcela novým interiérem. Nová generace automobilů má pak komplexně nahradit spalovací motory za elektromobilitu.

Zdroj: BMW: Vision Next 100

Jestliže jste sledovali v poslední době koncepty BMW, tak pro vás zcela jistě žádná z těchto informací neznamená překvapení. Koncept Vision Next 100 například umožňuje sklopení středového panelu a volantu. Řidič si tak může v klidu odpočinout a bez starostí přenechat řízení samotnému vozidlu.

Zdroj: BMW: Vision Next 100

Zajímavé je, že Krüger potvrdil stupňující se emoce spojené s přesunem pozornosti na autonomní elektromobilitu. Toto prohlášení přichází poté, co automobilka Volvo oznámila zahájení práce na novém autonomním vozidlu na území Číny a Velké Británii. O vývoj samořiditelného vozidla usiluje i společnost Google a výrobce elektromobilů Tesla.

 

 

Zdroj: Gizmag.com, BMW, Zet

První samořiditelné auto BMW se objeví na silnici v roce 2021 Foto: BMW: Vision Next 100

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.