reklama

Provozovatelé segwayů brojí proti vyhlášce, podají žalobu na Prahu

Asociace provozovatelů dvoukolek segway do týdne podá žalobu na hlavní město Praha. Týkat se bude vyhlášky, kterou magistrát zakázal vjezd vozítek do centra metropole. O rozhodnutí výkonného výboru Asociace Segway ČR informovala mluvčí Zuzana Eliášová. Asociace sdružuje 25 firem. Na provoz dvoukolek si stěžovaly některé radnice i obyvatelé centra.

Mohlo by vás zajímat

Zákaz vjezdu vozítek do historických lokalit schválilo město loni v červenci. Kvůli chybějícím značkám jej ale nemohlo vymáhat. Jezdci tak z ulic zmizeli až na začátku prosince. Za případné nerespektování vyhlášky jim hrozí až dvoutisícové pokuty.

Provozovatelé vozítek, kteří poskytují služby především turistům, považují zákaz za protizákonný. Kromě žaloby za ušlý zisk už dříve avizovali, že se obrátí na ministerstvo dopravy. „Musím ctít dohodu všech členů a jedinou informaci, kterou jsem oprávněna sdělit, je, že do týdne by měla být podána žaloba,“ řekla Eliášová. „Jiné informace o našich dalších krocích si chceme ponechat pro sebe,“ doplnila. „Asociace využívá svých zákonných možností. V tuto chvíli nemáme k žalobě bližší informace a ani neznám její znění, proto se k ní nemohu konkrétně vyjádřit,“ reagoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Zákaz Praze umožnila změna zákona o silniční dopravě, která definovala, co to je segway. Nejznámějším takovým vozítkem je právě segway, patří mezi ně ale i minisegway či samovyvažovací jednokolka. Původně zákon na vozítka pohlížel jako na chodce. Zákaz se týká pražské památkové rezervace, celé Prahy 1, části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, území Libně, Holešovic a Letné. Instalace více než 600 značek, které vymezují zónu zákazu, vyšla na 3,7 milionu korun. Zákazu předcházela reklamní kampaň, za kterou magistrát zaplatil stovky tisíc korun.

 

 

Zdroj: ČTK

 

 

Provozovatelé segwayů brojí proti vyhlášce, podají žalobu na Prahu Foto: ČTK/Vondrouš Roman

reklama

Další články

  1. Sold Out Biz: Jak se vypořádat s odmítnutím

    Byznys ·

    Odmítnutí klientem je pro obchodníka denním chlebem. I proto je nutností se s ním naučit pracovat. Obávané „ne“ totiž nemusí být konečné. Jak s odmítnutím pracovat, ab…

  2. BBC: Bojujte za Obamacare, vyzval Obama demokraty

    Společnost ·

    Prezident Spojených států amerických Barack Obama apeloval na demokraty, aby bránili jeho reformu zdravotnictví zvanou Obamacare. Tým nově zvoleného prezidenta Donalda…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.