Provoz na bruselském letišti je částečně obnoven s novými bezpečnostními opatřeními

Provoz na bruselském letišti Zaventem, které je od teroristických útoků z 22. března uzavřeno pro osobní lety, byl dnes částečně obnoven. Z Bruselu odletí odpoledne tři linky do Řecka, Portugalska a Itálie. Odbavovat se bude za nových bezpečnostních opatření.

Do odbavovací haly mohou vstoupit jen lidé s letenkami a osobními doklady a jejich zavazadla budou před vstupem kontrolována. Letiště nebude podle jeho vedení dostupné hromadnou městskou dopravou, jen osobními auty a taxíky.

Dočasné odbavovací systémy, které se po útocích vybudovaly, by měly být plně operativní v nejbližších dnech. Umožní letišti obnovit 20 procent svého normálního provozu. Vedení letiště doufá, že provoz bude obnoven v plném rozsahu do začátku letní sezony.

Sebevražedné útoky skupiny islamistů, které si na letišti a v bruselském metru vyžádaly smrt více než 30 lidí, vážně poškodily odletovou halu.

 

 

Zdroj: ČTK

Provoz na bruselském letišti je částečně obnoven s novými bezpečnostními opatřeními Foto: ČTK/ABACA/AA

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.