Protiruské sankce ohrožují v Německu 150 tisíc pracovních míst

Pokles německého exportu do Ruska, který je důsledkem sankcí souvisejících s ukrajinskou krizí, ohrožuje v Německu až 150 tisíc pracovních míst. Uvedla to německá Komise pro hospodářské vztahy s východní Evropou, která zastupuje zájmy německých podniků v tomto regionu. Podle komise by mohl německý vývoz do Ruska letos klesnout o více než 25 procent na 20 miliard eur (545 miliard Kč). Oproti rekordnímu roku 2012 by tak byl poloviční.

„Aktuální čísla překonávají i naše nejhorší obavy,“ uvedl předseda komise Eckhard Cordes. Rusko by údajně v letošním roce mohlo v žebříčku nejdůležitějších odběratelů německého zboží klesnout na 15. příčku. Tím by se dostalo například až za Českou republiku, píše agentura DPA.

Cordes vyzval ke zmírnění sankcí, které na Rusko západní země uvalily kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. „Hospodářské vztahy Ruska s Německem a Evropskou unií upadají. Rusko se obrací k partnerům, jako jsou Čína, Indie nebo Jižní Korea,“ upozornil.

 

Zdroj: ČTK

Protiruské sankce ohrožují v Německu 150 tisíc pracovních míst Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.