Projekt proti totalitě Mene Tekel se letos zaměří na téma rodiny

Devátý ročník projektu Mene Tekel, který přináší autentická svědectví, uměleckou reflexi i odbornou analýzu doby komunismu, se letos zaměří na téma rodiny. Festival zahájí sedmidílná výstava s názvem Rodina v době nesvobody. 

Festival se každoročně koná v termínu kolem 25. února, kdy proběhl v Československu komunistický puč. Mene Tekel tradičně nabídne během jednoho týdne zhruba třicet programů ve formě výstav, koncertů, filmových projekcí a besed.

Letos organizátoři zahájí festival 23. února v Chrámu Panny Marie Sněžné vernisáží sedmidílného výstavního projektu Rodina v době nesvobody, kde návštěvníkům představí například okupaci Estonska sovětskými vojsky, která vyvrcholila roku 1941 masovými deportacemi. Výstava se také zaměří na  životní úroveň svobodných matek v Československu v době normalizace.

 

 

Zdroj: menetekel.cz

 

Projekt proti totalitě Mene Tekel se letos zaměří na téma rodiny Foto: menetekel.cz - Výstava Studenti proti totalitě (2014)

reklama

Další články

  1. Polská vláda zavede účtenkovou loterii

    Společnost ·

    Polská vláda chystá loterii s účtenkami z obchodů a různých provozoven. Chce tak Polákům připomenout, že požadováním paragonů pomáhají bojovat proti šedé ekonomice. Li…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.